Истражувањата ни покажуваат зошто атрактивните жени имаат помал број сексуални партнери

Покрај сите досегашни мислења за нив, вистината е сосема поинаква!

Момците откриваат несексуални нешта кои неверојатно многу ги привлекуваат кај девојките

Ќе останете изненадени кога ќе прочитате какви необични нешта ги возбудуваат.

Дали флертувате повеќе отколку што мислите?

Дали можеби ненамерно праќате сигнали дека сте сексуално достапни?

Цртите на вашето лице откриваат какви сте во кревет

Ако им верувате на истражувањата, момците уште на прв поглед ги заклучуваат овие нешта за вас според вашето лице...

Како да разговарате со вашите деца за секс?  

Запомнете ги овие нешта доколку сакате да им помогнете на вашите деца при оформувањето на нивниот здрав сексуален идентитет.

Шокантно: Еден од тројца мажи би силувале доколку би можеле да избегнат казна!

Истражувачите собрале податоци од 73 мажи, а третина од нив изјавиле дека би принудиле девојка на сексуален чин кога би знаеле дека нема да бидат фатени и би немало последици.
Датум: 13 јан 2015
, Автор:

Тест: Кој е вашиот секси стил?

Дали сте забавно секси или неодоливо секси? Земете лист и пенкало, решете го тестот и дознајте...

Книга: „Царица“ – Шан Са

Приказна за единствената кинеска царица, најконтроверзната фигура во кинеската историја, која ќе ве одведе во дамнешни, далечни времиња и ќе ве маѓепса со едноставноста и длабочината.
Датум: 10 сеп 2014
, Автор:

15 работи кои секоја девојка треба да ги направи во своите 20-ти

Светот ви изгледа како голема шарена експлозија на неограничени можности а животот е приказна која сами ја пишувате. Еве што треба да направите во оваа декада од вашиот живот.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

Откријте каква е нечија сексуалност според крвната група

Се работи за едно необично верување во Јапонија според кое крвната група е подеднакво заслужна за одредени особини на луѓето како и хороскопскиот знак.
Датум: 16 мај 2014
, Автор:
12