Креативен обележувач за книги кој се претвора во светло за читање

Читањето книги во вечерните часови никогаш не било полесно и поубаво.

Најстрашниот краток хорор филм

Почекајте да се стемни, пуштете глас, отворете на цел екран и уживајте во оваа куса доза адреналин. Но, да не речете дека не сте биле предупредени, филмот „Изгасени светла“ може да ве натера вие вечерва да спиете со запалени. :)
Датум: 19 Mar 2014
, Автор:

Светло, камера, АКЦИЈА!

Проблемот е што многумина бараат работа со цел да не најдат, па секогаш е полесно да седиш дома, да мрчиш и некој друг да ти е крив за твојата состојба. Кој е нашиот систем на сфаќање на работите?
Датум: 10 Feb 2013
, Автор:

Како да развиете фотографско памтење за 30 дена?

Сите сакаат да можат да памтат сè што ќе видат. За жал, не сите се раѓаат со таква способност. Со овој трик, ќе ги стигнете оние со добра фотографска меморија, за само 30 дена.
Датум: 03 Jul 2012
, Автор:

Мејкап-совети и туторијали за кафеави очи

Во зависност од тоа каква нијанса на кафеава боја се вашите очи и кој е ефектот кој сакате да го постигнете, може да експериментирате со вашиот мејкап-изглед. Еве неколку совети и туторијали за шминкање...
Датум: 18 May 2012
, Автор:

Како да го украсите домот за Свети Валентин?

За да го направите вашиот дом попривлечно и поромантично место, треба да ги задоволите вашите сетила. Еве неколку совети како вашиот дом да се претвори во едно сензуално место за Денот на вљубените...
Датум: 08 Feb 2012

Неонска лимонада

Замислете си пијалак што свети и тоа не на филм или на слика, туку на вашата забава.