13 чудни настани кои се случуваат само во Финска

13 настани поради кои животот во Финска никогаш не е здодевен.

8 причини да ја засакате сауната

Придобивките од одењето во сауна се многубројни, а еве неколку од нив.

Прекрасна вила во Штутгарт каде секој би посакал да живее

Оваа прекрасно дизајнирана вила осмислена до најмалиот детаљ ќе ви украде по некоја воздишка.
Датум: 05 Oct 2014
, Автор:

Зимско пливање во ледени дупки во Финска

Се верува дека е многу здраво, а во регионот Лапланд, луѓето го започнуваат денот со кусо џбурнување во студената вода, веднаш после нивната утринска сауна. Би се осмелиле? :)

Двор кој секој би го посакал

Овој многу модерен двор е дело на холандското студио „Centric Design Group“, кои се погрижиле сопствениците безгрижно да уживаат во своето фантастично катче за опуштање.

Најскапите хотелски апартмани во светот

Пoчнувајќи од околу 13.000 долари до неверојатни 65.000 долари од вечер, ова е листа на прекрасните хотелски апартмани кои го држат „рекордот“ во цена за една вечер...

Вистинско спа-уживање во Исланд

„Сината лагуна“ во Исланд е совршено место каде можете целосно да се опуштите и да заборавите на секојдневните обврски...

Прекрасна вила на швајцарските Алпи

За оние кои се љубители на планините и снегот, оваа прекрасна вила сместена на швајцарските Алпи ќе претставува вистински рај за очи...

Најскапата вила на Кипар

Со несекојдневниот дизајн и својата екстравагантност, таа е вистински скапоцен камен на крајбрежјето на оваа островска земја.

Спа-центар сместен во планинските убавини на Канада

Спа-центарот „La Source“ е перфектно место за опуштање на душата и телото и бегање од градските гужви.

Најубавиот воден центар во светот

Овој неверојатен центар претставува спој од внатрешен и надворешен простор кој го исполнуваат базени, сауни, водопади и соби со пареа кои посетителите ги маѓепсуваат со природните убавини на водата.
Датум: 21 Dec 2010
, Автор: