Не пропуштајте да ја испробате најпопуларната модна комбинација за премин на сезоната

Ова е единствено време од годината кога можете да се облечете токму вака.

Инспиративни пролетни модни комбинации со вашето омилено сако!

Постои едно задолжително парче облека за оваа доба од годината, а тоа е сакото!

5 видови јакни што одговараат на сечија градба

Есенските денови значат само едно – повторно ќе ги носиме нашите омилени јакни, сакоа и капути!

Заљубете се во плиш на прв поглед

Пред да ја исфрлите гардеробата од плиш еднаш за секогаш, испробајте ги овие елегантни сомотни комбинации кои ги припремивме за вас.

Летни правила за облекување: Што е дозволено на работното место?

Летото е тежок период за правилно облекување. Ве влечат неонски бои, премногу кратки блузи и здолништа, но има генерални правила по кои мора да се водите.
Датум: 17 Jun 2015

Блејзери – рецепт за добар стил

Евтино, а шик, едноставно и практично. Класично, а модерно. За ваков изглед и стил, имајте неколку блејзери (спортски сакоа) во вашиот плакар.
Датум: 13 Mar 2014
, Автор:

Водич за одбирање совршен костум за мажи

Ова се неколку правила кои задолжително морате да ги знаете кога купувате свечено одело.

Летен хит: шорцеви за секси изглед

Шорцевите веќе не се парче облека за опуштено издание, туку моден хит кој ова лето ги замени кратките здолништа. Тие можат да се носат во различни стилови и за различни намени.
Датум: 11 Jul 2013
, Автор:

Како правилно треба да се закопчува машко палто?

Може да ви делува просто: има копчиња, има отвори, па што е тогаш филозофијата на закопчувањето? Но, има неколку правила кои треба ги земете предвид кога одлучувате да носите спортско или елегантно палто.
Датум: 16 May 2013
, Автор:

Што да облечете со бела класична кошула?

Во последниве години белата кошула се смета за досадно и немодерно парче облека, кое се остава забутано во плакарот. За да го побиеме тој мит, ви предложуваме неколку интересни комбинации...

10 модни правила кои НЕ треба да ги прекршите

Додека повеќето модни правила се досадни и премногу стари за да бидат почитувани, неколку од нив го положиле тестот на времето. Се фокусираме на неколку од тие „не-кршливи“ правила кои треба да ги знае секој од нас...
Датум: 18 Nov 2010
, Автор: