5 најчести грешки при нанесувањето руменило и како да ги избегнете

Морате да признаете дека руменилото навистина е клучниот „момент“ за секоја мејкап рутина. Но, кои се грешките кои постојано ги правите?

7 работи кои професионалните шминкери никогаш не ги прават

Професионалните шминкери можат да ни дадат најдобри совети околу тоа како правилно да се шминкаме, но и како правилно да ја чуваме сета козметика.

Заштедете ова лето: Производи кои се успешна замена за хајлајтерот

Можеби дома веќе имате некој производ кој може да ви послужи како замена за хајлајтерот!

5 грешки кои ги прават невестите кога е во прашање шминката

Mногу шминкери мислат дека свадбениот изглед мора да вклучува тешка шминка, но вие слушајте го вашето лице и избегнете ги овие класични грешки.

Водич за правилно нанесување руменило според обликот на вашето лице

Ако мислите дека нанесувањето руменило е крајно едноставно, размислете уште еднаш!

4 корејски бјути трендови кои морате задолжително да ги испробате

Нивната тајна се крие во тоа да користите што помалку шминка и да создададат што поприроден изглед.

Добро е да се знае: 4 безвремени лекции за шминкањето

Следуваат 4-те основни правила за нанесување шминка, според мислењата на експертите.

Направете сами: Руменило од 100% природни состојки

Иако козметичката индустрија денес се труди нивното штетно дејство да го сведе на минимум, може ли вештачкото да биде подобро од природното?!
Датум: 06 Nov 2015
, Автор:

18 бјути трикови кои задолжително ви требаат во вашата рутина

Овие модни трикови се брзи, лесни и едноставни, а сепак многу корисни. Погледнете!

Астрологијата ви открива: Бјути трикови на хороскопските знаци

Дознајте ги основните и омилени бјути трикови на хороскопските знаци!

Контурирање во 3 секунди: Најлесниот и најбрзиот начин до совршено лице!

Овие нешта функционираат, но не треба да поминувате часови и часови правејќи го тоа. Можете само да излезете од вратата и да го живеете вашиот живот. “
Датум: 23 Sep 2015

Фантастични бјути употреби на коректорот кои ќе ви дадат совршен изглед

Коректорот е еден од оние производи кои се апсолутно есенцијални во сечиј несесер. Ги има во разни пакувања, па без проблем можете секаде да го носите со себе, а освен за поправање на шминката, има и други бјути употреби.
Датум: 10 Jul 2015
12