Цитати од класичната литература кои ќе ви помогнат да ги освоите сите љубители на книги

Овие неколку цитати украдени директно од најголемите класици со сигурност ќе ја импресионираат вашата симпатија која никогаш не ја испушта книгата од раце.

7 прекрасни идеи за свадбени торти

Како и за сè во животот, така и за свадбените торти постојат одредени трендови кои се менуваат низ годините.

7 романтични филмови кои мора да ги гледате за време на празниците

Без разлика дали сте ги гледале овие филмови или не, оваа зима дефинитивно треба да се најдат на вашиот празничен филмски репертоар.

Жената е како цвет, потребни ѝ се само сончеви зборови: Романтични цитати од Ерих Марија Ремарк

„Жените треба или да се благословуваат и обожаваат, или да се остават. Сè останато е лага.“

Преслатки романтични предмети кои одлично одат заедно

Од шолји до чаши за вино и перници со натпис г. и г-ѓа, еве што сè може да направите за вашиот дом да стане вистинско љубовно гнездо.
Датум: 24 сеп 2014
, Автор:

10 знаци дека сте апсолутен Лав во хороскоп

Ако сте родени помеѓу 23 јули и 22 август, вие сте Лав во хороскоп, а тоа значи дека многу е можно да се пронајдете во сите 10 точки.
Датум: 14 авг 2014
, Автор:

7 интересни романтични традиции низ светот

Има стотици романтични традиции низ светот за кои веројатно никогаш не сте ни слушнале. За вас ги издвојуваме седумте најинтересни, кои се надеваме дека ќе ви се допаднат.

Љубовни поуки од најпознатите романтични филмови

Можеби во многу од нив ќе препознаеме плиткости или клише сцени, сепак, од нив можеме и да извлечеме поуки и лекции.
Датум: 05 мар 2013
, Автор:

7 работи кои девојките не ги знаат за момците

Дали девојките се добро запознаени со некои работи поврзани со момците? Еве што потајно признаваат припадниците на „погрубиот“ пол.
Датум: 29 јан 2013
, Автор:

Љубовни клишеа

Љубовни пораки, писма, песни, слатки зборови... Моето прашање е, колку жените „паѓаат“ на клише постапки и фрази кога станува збор за љубовта?
Датум: 20 јан 2013
, Автор:

Како гик би ја илустрирал љубовта?

Периодниот систем на хемиските елементи никогаш не изгледал толку неодоливо романтично!
12