Сезона на Рибите: Што ви кажува хороскопскиот знак за вашиот љубовен живот?

Вашиот љубовен хороскоп ви помага да ја разберете романтиката преку објективот на астрологијата.

Роден под мистериозни околности: Овој хороскопски знак има видовити способности!

Тие живеат во свет составен од соништа и мечти, а во реалноста не се снаоѓаат најдобро.

8 причини зошто треба да се вљубите во жена која е Риби во хороскоп

Ако успеете да „фатите“ жена Риби тогаш подгответе се за живот исполнет со среќа, радост и смеење.

7 интересни факти за делфините

За да ги сакате делфините уште малку повеќе...

10 чудни суштества кои навистина живеат на оваа планета

Ако сте биле во зоолошка градина тоа не значи дека ги знаете сите видови животни кои постојат на овој свет.

10 знаци дека сте апсолутни Риби во хороскоп

Ако сте родени помеѓу 19 февруари и 20 март, веројатно ги поседувате овие 10 клучни карактеристики за хороскопскиот знак Риби.
Датум: 21 Feb 2014
, Автор:

10 факти за ајкулите кои ќе ве изненадат

Имаме искривено мислење за ајкулите...

Говорница претворена во јавен аквариум

Допир од природата во урбаната џунгла.

Егзотичен ресорт во Занзибар кој ви овозможува да спиете со рипките

Лоциран на островот Пемба во Занзибар, овој ресорт е излез од реалноста, од едноставна причина што престојувањето е на неколку стотици метри оддалечено од крајбрежјето, во хотелска соба која лебди во океанот.

Ваква жива ограда досега не сте виделе

Направена е пред 8 години, кога сопственикот решил да ја смени обичната метална ограда со аквариум од 50 метри.
12