12 книги кои се одлични за читање пред спиење

Постојат книги кои ќе ви помогнат да се опуштите пред спиење. Ние ви ги препорачуваме следниве книги за релаксација...

20 едноставни начини да се засакате себеси

Следен пат кога ќе се почувствувате под стрес, длабоко издишете и обидете се да се расположете со помош на овие совети!

Плејлиста за релаксација: Опуштете се по напорниот ден со извонредниот музички избор на Гаро Тавитјан

Гаро несебично ни дозволи да ѕирнеме во неговиот музички свет со тоа што ни откри кои се неговите омилени песни за релаксација и бегство од реалноста.

Докажано: Слушнете ја песната која го намалува стресот за 65%

Ако имате лош ден, пуштете си музика која ќе ве опушти и расположи.

29 начини да се релаксирате по напорниот ден на работа

Колку често ви се случува да се вратите дома по напорниот работен ден и да се чувствувате сосема исцрпено и под стрес?

5 причини зошто кога еднаш ќе го посетите Долно Дупени секогаш ќе сакате да се враќате назад

Ќе се изненадите, но токму ова парче земја може да биде најдоброто нешто што ви се случило доколку навистина сакате да избегате од градскиот метеж.

8 работи кои секоја мајка треба да ги направи за себе барем еднаш годишно

Вие сте „супер мајка“ која без проблем успева со едната рака да ги става садовите во машината за миење, а со другата да му помага на детето со домашната работа.

10 едноставни начини да се опуштите и истовремено да станете поинтелигентни

Сите знаеме колку е важно да го вежбаме нашето тело. Но, не сите сме свесни колку е важно да го вежбаме и нашиот мозок.

Дали музиката може да ни помогне да заспиеме?

Психолозите открија дека слушањето музика што релаксира пред спиење може да ги олесни проблемите со спиењето кај многу луѓе.

Како да не го преспиете вашиот живот?

Напуштете ја рутината за да најдете и најмали нешта за кои ќе бидете благодарни. Наскоро ќе сфатите дека тие се повредни отколку што некогаш сте очекувале.
Датум: 22 мар 2016

Што да направите кога не можете да го исклучите мозокот после напорниот ден?

3-те најефикасни начини да го опуштите вашето тело, но и вашиот ум.

Одржете баланс кога сте зафатени: 5 ефективни решенија за да се чувствувате подобро

Факт е дека човекот е суштество на кое му е потребно одмор. Но, зафатениот живот и кариерата некогаш се пред тоа. Затоа дишете длабоко. Време е за одмор.