Дали сте моќни, ранливи или трпеливи? Дознајте како месецот на раѓање влијае на вашиот карактер

Пронајдете го вашиот месец на раѓање и дознајте повеќе работи за себе...

Каков ви е карактерот според тоа кое дете сте по ред во семејството?

Редоследот по кој сте родени во вашето семејство може да влијае врз оформувањето на вашиот карактер.

Жените кои раѓаат на оваа возраст е поверојатно да имаат интелигентни деца

Изненадувачки факт за жените кои се или сакаат да бидат мајки!

Дали месецот на раѓање може да го предвиди вашето ментално здравје?

Месецот во кој луѓето се родени може да влијае врз нивната иднина, од должината, па сè до професијата.

Преубави фотографии од природното породување на една мајка во нејзиниот дом

Кога пријателката на фотографката Кети Розарио ѝ кажала дека планира да се породува во домашни услови, таа веднаш знаела дека мора да направи фотосесија за да го овековечи тој убав настан.
Датум: 27 јун 2015
, Автор:

Што открива месецот на раѓање за вашето здравје?

Едно истражување спроведено на универзитетот Колумбија покажало поврзаност помеѓу месецот на раѓање и човечкото здравје.

Водолиите имаат најголеми шанси да успеат во животот

Луѓето велат дека за да бидеш успешен треба напорно да работиш, да имаш добри конекции и барем малку среќа. Но, што ако овие работи се помалку важни од тоа во кој астролошки знак сте родени?
Датум: 31 мај 2015
, Автор:

Денот на вашето раѓање открива какви сте во љубовта

Погледнете што открива денот на кој сте родени за вас, вашите потреби и очекувањата во љубовта.

Дали сте најстаро, средно или најмладо дете: Кој е вашиот идеален партнер?

Ако им веруваме на зборовите на психологот Линда Блер, пронаоѓањето на совршениот партнер не мора да биде многу тешко.
Датум: 27 апр 2015
, Автор:

Родените во мај знаат страсно да љубат, а јунските луѓе се софистицирани. Што го карактеризира вашиот месец на раѓање?

Секој месец на раѓање носи и одредени карактеристики. Откријте што ви носи вашиот.