Подгответе се за „најжешкиот“ летен тренд!

Во комбинација со кратки здолништа, шорцеви, со фармерки во кој било облик, парчињата кои ги откриваат вашите раменици се најдобриот избор за ова лето.

5 трикови како да изгледате повисоки на фотографиите

Позната ни е изреката дека една слика вреди илјада зборови, која во денешно време може да се интерпретира со илјада „лајкови“.

Љубовно писмо формирано од воодушевувачки фотографии

Самоукиот фотограф Фабио Сабатини прави фантастични фотографии од неговата жена Алесандра, докажувајќи ја љубовта кон неа во една прекрасна артистичка форма.

Декодирајте ги неговите мисли уште на првиот состанок!

Додека „плакнете очи“ гледајќи во некое згодно момче, истовремено можете да дознаете доста информации за него: каков е неговиот карактер и што навистина чувствува за вас.
Датум: 21 Oct 2010
, Автор: