Не фрлајте ги обвивките од путер, тие се корисни за многу работи во вашиот дом

Откако ќе го изедете путерот, зачувајте ја обвивката, свиткајте ја на половина и ставете ја во фрижидер.

Путер со вино: Неверојатен додаток за повкусни јадења

Виното многу често се користи во подготовката на голем број рецепти, при што им дава еден посебен вкус и мирис.

Топол алкохолен пијалак од јаболко со путер и рум

Со историја која се протега назад до колонијалните времиња во Америка, топлиот рум со путер е класичен пијалaк за зимскиот период.
Датум: 23 Dec 2015

Маж ѝ се развикува на својата жена, а потоа ѝ го вели ова…

Жените се престроги со мажите, а на овој му се смачило од тоа..
Датум: 31 Aug 2015

Кафе со путер – нов хит напиток кој може да го замени оброкот и да ги стопи килограмите

Смуди од кафе, путер и кокосово масло за енергија, чувство на ситост, слабеење и градење мускулна маса (во комбинација со соодветна храна и вежбање)...
Датум: 24 Sep 2014
, Автор:

5 трикови за правење свеќи во итни ситуации

Ако ви снема струја, ќе ви требаат свеќи, но ако немате, не мора да седите во темно. Можете да си направите ако имате една од овие 5 работи: кашкавал, путер, туна, мрсни боички или портокал.
Датум: 28 Feb 2014
, Автор:

Вкусно рижото со печурки

Рижото на кое нема да можете да му одолеете...

Печени полнети компири со фил од пица

Две од вашите омилени јадења во едно...

Ориз подготвен на мексикански начин

Здрав и вкусен ориз кој се подготвува многу лесно...

Слатки школки на вашата летна трпеза

Едноставен рецепт за екстра ефект!

4 причини за да јадете путер од кикиритки

Путерот од кикирики не се употребува многу во исхраната кај нас, но има многу причини за веднаш да го внесете во вашето мени.
12