Смуди пудинг: Новиот тренд за појадок кој го освои светот

Потребна е само една состојка за да го претворите вашето здодевно утринско смуди во нешто возбудливо и ново.

2 рецепти за торти кои целосно ќе ги освојат вашите најблиски

За што сте повеќе расположени, за торта со пудинг и бисквити или торта со рум и млеко?

Пудинг торта со мока

Богат кремаст вкус кој никого не остава рамнодушен...

Вкусен домашен пудинг од банани

Израдувајте ги домашните и пријателите со неодолив кремаст десерт кој брзо и лесно ќе го подготвите.
Датум: 18 Oct 2014
, Автор:

Брзо и лесно: Двобојна чоколадна торта без печење

Уживајте во секој залак од ова кремасто чоколадно задоволство...
Датум: 16 Jul 2014
, Автор:

Воздушеста крем-пита

Кралица меѓу колачите, совршена како додаток на попладневното кафе, за вечера со шолја топло млеко, како утеха во тешките моменти или за послужување гости кои нема да сакаат да си заминат од вашиот дом...
Датум: 28 Apr 2014
, Автор:

Брзи растегливи колачиња кои се топат во уста

Забавни на изглед, уште позабавни на вкус...
Датум: 23 Jan 2014
, Автор:

Најчоколадниот пудинг што некогаш сте го пробале

Сочен, вкусен, со многу богат чоколаден вкус...

Пудинг од ирско кафе

Време е за малку ирски амбиент. Доколку го сакате вашето кафе со алкохол, ова е совршена опција за вас.
Датум: 18 Oct 2013
, Автор:

Природен и здрав чоколаден пудинг

Подгответе го брзо, јадете го уште побрзо
Датум: 15 Sep 2013
, Автор:

Сладолед на стапче од оризов пудинг и цимет

Леден десерт на стапче со силен мирис и вкус
Датум: 31 Aug 2013
, Автор:
12