11-те најчудни и најубави проѕирни животни

Светот е полн со чудни но сепак неверојатно убави суштества. Но најинтересни се оние транспарентните, речиси невидливи животни кои изгледаат дури и волшебно.
Датум: 22 Jul 2017

Цвеќиња кои стануваат проѕирни секогаш кога ќе заврне дожд

Погледнете ги овие неверојатни цвеќиња, чии лисја стануваат кристално чисти кога ќе стапат во контакт со вода.

Поглед кон иднината: Есенски трендови, 2014

Оваа сезона, освен очекуваните трендови како крзното и големите дебели џемпери, има и неколку кои позитивно нѐ изненадија. Еве кои се четирите трендови кои се претпоставува дека ќе направат голем „бум“ оваа сезона.
Датум: 29 Aug 2014
, Автор:

Фантастичен трик: Како да направите нешто да биде невидливо?

Трикот е во прекршувањето на светлината, а сѐ што ви е потребно е еден поголем стаклен сад и епрувета или некое друго стаклено парче. Кога епруветата ќе ја потопите во сад со глицерол вашата перцепција за реалноста ќе се промени.
Датум: 23 Jun 2014
, Автор:

15 начини да носите проѕирно без да се чувствувате голо

Од маичките до макси здолништата со шлиц, овој тренд брзо се здобива со популарност. Но, сепак треба внимателно да се одбираат парчињата за да не изгледате нападно и невкусно.
Датум: 13 May 2014
, Автор:

Фустан кој станува проѕирен ако се возбудите

Холандскиот моден дизајнер Daan Roosegaarde креирал модна линија на хај-тек фустани кои стануваат провидни под влијание на емоциите на оние кои ги носат. Ха, одлично за на љубовен состанок!
Датум: 07 Feb 2013
, Автор:

Пробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузи

Во колекциите на светски познатите дизајнери се појави еден нов тренд, кој е совршен за дами кои сакаат да експериментираат и да привлекуваат погледи, но и за оние кои трагаат по женствен изглед.
Датум: 28 Jan 2013
, Автор:

Волшебни пеперутки со проѕирни крилја

Погледнете ги убаво овие пеперутки со стаклени крилја, восхитувачки вид кој ја збунува науката.