Не сакате цветни дезени? Алтернативи со кои ќе го задржите пролетното шаренило во вашиот стил

Доколку сакате да ги освежите вашите пролетни комбинации, а не сте фан на цветните дезени, тогаш ова е решението за вас!

5 навики поради кои вашите нозе изгледаат лошо

Пролетта полека ги стоплува деновите, а со тоа и ни овозможува да носиме кратки здолништа и лесни фустанчиња.

Обојте ја пролетта во најразлични бои: Како да ги носите чевлите оваа сезона?

Најдобар начин да го освежите вашиот стајлинг, а да не правите никакви драстични промени, ниту во стилот, ниту во изгледот е да изберете обувки во некоја весела боја.

9 феноменални пролетни трендови кои се идеални за секоја градба на тело

Споделуваме со вас 9 фантастични трендови, идеални за пролет, кои може да ги понесат ситните, крупните, високите и ниските жени.

10 феноменални идеи како да ги носите белите фармерки оваа пролет

Пролетта е идеална за светли бои, па затоа и конечно дојде моментот да ги извадите вашите бели фармерки од гардероберот.

Заљубете се во плиш на прв поглед

Пред да ја исфрлите гардеробата од плиш еднаш за секогаш, испробајте ги овие елегантни сомотни комбинации кои ги припремивме за вас.

Работен моден водич: Носете ги пантолоните на топ 6 шик начини

Не е лесно секогаш да ја пронајдете комбинацијата во која ќе изгледате шик, но и работно.

Детаљ кој сите ќе го забележат: Направете сами цветни очила за сонце!

Дали некогаш сте го гледале светот низ цветни очила за сонце?

Едноставно и преубаво: Разиграјте ја пролетта со венче од цветови коe ќе го направите сами

Оваа пролет вистински хит се венчињата со цветови. Зошто не би имале и вие?

5 едноставни начини да ја исфрлите негативната енергија од вашиот дом

Оваа пролет исфрлете ги сите предмети од домот кои шират негативна енергија.

Нека „бело од глава до пети“ биде вашиот избор за оваа сезона

Доколку сакате бели дневни комбинации, тогаш оваа сезона ќе можете да ги носите постојано.