Оваа сезона: 50 нијанси на розово

Денов го посветуваме на најжешката и најженската боја – розовата. Во новите колекции на модните дизајнери оваа сезона секако не изостанува розовата боја, која е симбол на љубовта и убавината.
Датум: 27 May 2013
, Автор:

Новата колекција на чанти „Lady Dior“ пролет/лето 2013

Француската глумица и амбасадорка на Диор, прекрасната Марион Котијар ја презентира новата колекција на чанти преку оваа фотосесија...
Датум: 31 Mar 2013
, Автор:

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Ви ги претставуваме 15-те најпопуларни парфеми за сезоната пролет/лето 2013 година. Кој е вашиот омилен?

Ели Сааб – Колекција „Haute Couture“ пролет/лето 2013

Ели Сааб повторно нè изненадува со одлична нова колекција за висока мода.

Топ 7 фустани за пролет/лето 2013

Сега срцето може слободно да ви заигра од возбуда, ова се најдобрите седум модели на фустани за пролет/лето 2013.
Датум: 21 Oct 2012
, Автор: