12-те најочекувани филмови кои ќе ги гледаме оваа година

Еве кои филмови ќе ги полнат светските кино сали оваа година.

Листа на филмски продолженија кои вреди да се погледнат

Доколку сè уште немате гледано некој од филмовите на оваа листа, ве советуваме да го сторите тоа уште викендов. Ветуваме дека нема да зажалите... :)

Официјален трејлер за новото продолжение на „Планетата на мајмуните“

Новото продолжение на приказната ќе биде насловено како „Dawn of the Planet of the Apes“ („Зората на планетата на мајмуните“).

Грешки од ТВ сериите кои ќе ве насмеат до солзи

За време на снимањето често се случуваат многу интересни грешки, кои луѓето од екипата, по некое време ги објавуваат за уште повеќе да се зголеми популарноста на серијата.

Смешното продолжение на краткиот филм „Paperman“

Доколку веќе го гледавте кусиот анимиран филм „Paperman“ на Дизни, кој оваа година беше награден и со Оскар, тогаш вреди да се погледне и продолжението направено од „College Humor“.

ТВ серија: Дневниците на Кери (The Carrie Diaries)

„Пред сексот, пред градот, бев само јас Кери, Кери Бредшо.“

ТВ серии кои продолжуваат со нова сезона од септември

Погледнете ја оваа листа за да проверите дали вашата омилена ТВ серија го „преживеа“ изборот за обновување од септември.

Дали сте спремни за уште едно продолжение од „Сам дома“?

„ABC family“ најави дека ќе се снима нов дел од филмот „Сам дома“. Продолжението „Сам во мракот“ премиерно...