Работи што треба да ги направите со вашата најдобра пријателка за да ѝ ги тргнете мислите од болното раскинување

Иако нема да можете да ѝ ги решите проблемите, постојат неколку работи што можете да ги направите за да ѝ ги тргнете мислите од болното раскинување.

4 причини зошто жените како Миранда од ТВ серијата „Сексот и градот“ се одлични пријателки

Секогаш саркастична, цинична, со остар ум и без влакна на јазикот, Миранда Хобс е еден од најдобрите ликови во целата серија.

20 работи за кои можете да сметате само на вашата најдобра пријателка додека сте во 20-тите

Вашата врска е нераскинлива и заедно можете да го освоите светот!

12 знаци дека имате вистинска најдобра пријателка

Доколку можете да ги препознаете следниве 12 знаци во односот со вашата најдобра пријателка, обидете се да ја сочувате таа врска засекогаш.

Кога треба да се однесувате со партнерот како да ви е пријателка?

Девојките се подготвени да преминат преку секакви лудости и видови непочитување за да се допаднат некому.

4 знаци дека пријателката на вашиот партнер ви претставува закана

Вашиот сакан има одличен однос со неговата пријателка и природно е да бидете загрижени дека тој однос би можел да прерасне во нешто повеќе.

Говор на тело: Ситни детали кои откриваат колку се грижите за другите

Преку говорот на нашето тело откриваме некои свои страни од личноста, кои можеби не сакаме да ги кажеме на глас.

Писмо до мојата пријателка која секогаш ја зборува вистината

Среќен е оној којшто во животот има пронајдено вистински пријател.

Вашата сродна душа отсекогаш била покрај вас: Вашата најдобра пријателка – вашето најголемо богатство

Најдобрата пријателка е онаа личност која е секогаш тука – во добро, во лошо, при среќа и тага...

Девојки, да расчистиме, вашето момче никогаш нема да ја замени вашата најдобра другарка

Добро успевате ако вашиот партнер и најдобрата другарка се одобруваат и се дружат, за разлика од случаите каде што тие двајца не можат да се поднесат.

Мажите се од Марс, жените од Венера: 13 нешта кои само жените можат да ги разберат

Животот на жените не им лесен, но сепак тој си има свои предности. :)
Датум: 11 Jul 2015
12