Неодолива реакција: Девојче мисли дека невеста е вистинска принцеза од книгата што ја држи

Замислете си да држите сликовница од вашата омилена бајка и одеднаш пред вас да се појави принцезата од корицата!

Интересни факти за принцезата Дијана кои можеби не сте ги чуле досега

Речиси сите податоци за неа се многу добро познати, но сепак можеби постојат некои факти кои не сте ги знаеле досега.

10 строги правила до кои треба да се придржуваат модерните принцези

Животот во кралските палати не е лесен, туку е полн со правила, протоколи и формалности!

Зошто на новите Дизни принцези не им се потребни принцови?

Дали Дизниевите принцези конечно ќе станат силни, независни и паметни девојки?

Оваа принцеза од Саудиска Арабија ги руши сите стереотипи за жените од Блискиот Исток

Принцезата Амерах е совршен пример за личност која поседува неверојатна убавина, интелигентен ум и добро срце.

Едноставни модни комбинации инспирирани од Дизни принцезите

Дали некогаш сте размислиле за тоа дека можете многу лесно да го „копирате“ нивниот стил во секојдневни прилики?

Каков тип личност си според Дизни?

Замислете ја ненаспаната принцеза како брза на работа, како некој ѝ дише во врат во автобус преполн со средношколци... Која нормална принцеза би го издржала сето тоа?
Датум: 26 окт 2015
, Автор:

Кога обична девојка станува принцеза: 6 лекции за кралско однесување

Погледнете низ што поминува секоја обична девојка пред да стане вистинска принцеза.

Вашиот омилен Дизни принц од детството кажува многу за вашиот избор на мажи денес

Принцот по кој сте копнееле кога сте имале само 5 години кажува многу за типот на мажи кои ве привлекуваат денес.

Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени

Магични фотографии кои ни покажуваат дека можат да се создадат големи нешта во мали простори.

Момче подготвило прекрасен подарок за девојка си за Св. Валентин: Ја претворил во принцеза на Дизни

Брајан Флин не е уметник, но имал уметничка идеја за подарок по повод Денот на вљубените.
12