10 цитати кои ќе ве натераат да престанете да се грижите што мислат другите

Сите ние сакаме да бидеме прифатени и сакани. Но многу често оваа желба предизвикува да го живееме нашиот живот според очекувањето на другите и постојано да се грижиме за нивното мислење.
Датум: 16 Nov 2017

Зошто на партнерот му е потребно вашето признание, а не вашиот совет?

Врските, дури и оние најдобрите, можат да бидат навистина комплицирани. Ова е особено вистина ако ви недостига признание. Размислете за последниот пат кога сте му кажале на вашиот партнер како се чувствувате.
Датум: 25 Oct 2017

Зошто луѓето не го признаваат неверството сѐ додека не ги фатите?

Неверството е болен проблем кој го имаат многу врски. Искушението да се побара друг маж или жена, за жал е многу често.
Датум: 05 May 2017

Искрени признанија: 6 момчиња откриваат што направиле за да ја одведат девојката во кревет

Понекогаш на момчињата им е потребно повеќе напор за да ја одведат девојката во кревет, но во некои ситуации тоа изгледа прилично лесно.

Безобразни кучиња прават бељи по дома… ама барем признаваат

Овие кучиња се навистина безобразни, но барем признаваат што направиле. Погледнете ги овие урнебесни фотографии.
Датум: 07 Apr 2015
, Автор:

Луѓе ги опишуваат најсекси случајностите на кои биле сведоци

Некој на Редит го поставил прашањето: Која е најсекси ситуацијата на која случајно сте биле сведоци? Ова се дел од одговорите.

Засрамувачки работи кои сите ги правиме иако не признаваме

Знаеме што криете. Но, не грижете се, не сте сами. Многумина ги прават овие работи иако никогаш не би признале.
Датум: 11 Nov 2014
, Автор:

25 животни ситуации во кои мора да го прославите сопствениот успех

Никогаш не треба да прескокнете да го манифестирате задоволството од постигнатиот успех.
Датум: 06 Aug 2013
, Автор:

10 причини зошто е најдобро да ја признаете вашата љубов

Ова се 10 причини зошто треба веднаш да прекинете со премолчување на вашите чувства.
Датум: 08 Jul 2013
, Автор:

7 работи кои девојките не ги знаат за момците

Дали девојките се добро запознаени со некои работи поврзани со момците? Еве што потајно признаваат припадниците на „погрубиот“ пол.
Датум: 29 Jan 2013
, Автор:

Клучни зборови во вашето резиме кои ќе ви помогнат да најдете работа

Бидејќи конкуренцијата за вработување е поголема од кога било, многу е важен впечатокот кој ќе го оставите кај работодавецот...

Интересни и смешни факти за „Оскарите“

Во пресрет на доделувањето на „Оскарите“, прочитајте неколку интересни факти за статуетката...
Датум: 23 Feb 2012
, Автор:
12