Сè што треба да знаете за маслото од коноп

И покрај терапевтските придобивки од канабисот, сепак постојат премногу нејасни работи во врска со ова масло.
Датум: 19 Apr 2018

26 изненадувачки примени на хипнотерапијата

Хипнозата е природната состојба на постоење и е најдобрата состојба во којашто можете да направите трајни промени во вашиот живот.
Датум: 23 Mar 2018

9 придобивки од лежењето на под

Азијците веруваат дека колку поблиску сме до земјата толку повеќе енергија добива нашето тело.

5 начини на кои здодевноста може да ви го подобри животот

Многу ретко се зборува за позитивното влијание што здодевноста може да го има врз луѓето.

Зошто патувањето е добро за вашето здравје?

Иако понекогаш патувања и одморите ни изгледаат како луксуз, според науката патувањето е навистина добро за вашето здравје.
Датум: 27 Feb 2018

5 придобивки од мајчинството

Неодамнешните истражувања откриле неколку придобивки од мајчинството кои се навистина корисни и неверојатни.

Предности и недостатоци од пиењето кафе

Ако сте како поголемиот дел од населението, сигурно сте го започнале денот со барем една шолја кафе.
Датум: 19 Feb 2018

Повредно од злато: Маслото кое лекува веќе 5.000 години

Познато е по неговата лековита моќ, но освен црковните обредни палења, неговото користење е многу ретко.
Датум: 07 Jan 2018

7 причини зошто секојдневното седење во тишина е исклучително важно за вас

Сите звуци што нè опкружуваат во денешно време, особено оние во големите градови, премногу го стимулираат нашиот мозок и се причина за насобирање стрес, нервоза, анксиозност, депресија...

Невролозите тврдат дека плетењето е како јога за вашиот мозок

Плетењето е хоби кое ги забавува жените низ целиот свет, а неврологијата признала дека оваа активност е како јога за вашиот мозок.
Датум: 24 Dec 2017

8 причини да ја засакате сауната

Придобивките од одењето во сауна се многубројни, а еве неколку од нив.

10 работи кои ќе се случат со вашето тело ако престанете да јадете месо

Дебатите за тоа дали е здраво или не да се биде вегетаријанец изгледа ќе траат вечно. Ако се откажете од месото нормално е да почувствувате некои промени на вашето тело.
Датум: 08 Nov 2017