Препораки: Зошто луѓето ретко препорачуваат некого или нешто?

Зошто последниот пат препорачавте некој ресторан, фитнес центар, компанија или производ на вашите пријатели, соседи или соработници?
Датум: 10 Apr 2015
, Автор:

Нови ТВ серии кои не го заслужуваат вашето слободно време

Започнувајќи од досадни и веќе видени комедии, па сè до приказни исполнети со насилство и навредливи сцени, погледнете ги наредниве 5 серии кои едноставно не мора да почнете да ги гледате...

Како да се засакате себеси?

Многумина луѓе толку се мразат себеси, што самопочитувањето им се чини како далечен сон. Сепак, надежта постои и нештата може да се променат.
Датум: 16 Jun 2014

Предлози за читање: Книги кои го одземаат здивот

Доколку сте нежна и романтична душа и трагате по приказни кои ќе ви го допрат срцето, овие книги се вистинскиот избор за вас.
Датум: 03 Mar 2014
, Автор:

10 кучешки заповеди: Препораки од кучињата за сите сегашни и идни сопственици

Ова се 10 упатства кои секој сегашен или иден сопственик на куче треба да ги знае.
Датум: 07 Feb 2014
, Автор:

Три филмски препораки за убав претпразничен викенд

Доколку овој претпразничен викенд, немате некои планови и сакате да го поминете во домашна атмосфера, овие три филмски препораки можат да ви го пополнат времето.

5 препораки за филмски викенд со романтични комедии

Ако сакате да поминете мирен викенд со лесен филм исполнет со романтика и малку хумор, ние ви ги препорачуваме овие пет романтични комедии.

Филмски препораки за возбудлив викенд

За овој викенд ви спремивме 5 филмски препораки, кои со сигурност ќе ви се допаднат.

Пет филмски препораки за уживање во викендот

За овој викенд ви ги препорачуваме овие одлични пет филмови, од кои сигурно барем еден ќе посакате да гледате.

Онлајн-водич: Патување со кола по светот

Како што патувањето со кола по светот станува се популарен облик на авантура, на интернет се појавуваат се поголем број на веб-страници кои можат да ви бидат од голема помош да го организирате вашето патување совршено.

Викенд филмски маратон со Леонардо Дикаприо

Леонардо Дикаприо e роден на 11 ноември, 1974 година во Лос Анџелес, Калифорнија како син-единец на Џорџ Дикаприо и Ирмалин Иденбиркин.
12