Како да го преживеете жешкото лето и да уживате во него со полни гради?

Совети кои ќе ви помогнат да ги преживеете летните горештини, но и како целосно да уживате во летните денови.

4 начини да ги „преживеете“ божиќните празници со своето семејство

Оние кои не сакаат многу да се дружат со своите роднини, во овој период може да се чувствуваат малку напнато и нервозно.

Времето не ги лечи раните, но нѐ учи како да преживееме

Да сакаме да утешиме некој кој ни е близок пријател, познаник или семејство е нешто човечно и искрено и е она што докажува дека хуманоста никогаш нема да исчезне.

Водич за преживување: Како да го истуркате денот кога не сте доволно спиени?

Некогаш е навистина тешко да се справиме со деновите кога не сме доволно спиени, но за среќа, науката ни го чува грбот.

Викенд книга: „Преживеј за да раскажуваш“ – Лиса Гарднер

Ова е мојата приказна... Јас сум единствениот преживеан и ова е она што го преживеав за да ви го раскажам.
Датум: 19 јул 2015
, Автор:

Викенд книга: „Мрачни места“ – Џилијан Флин

„До крвта на семејството Деј е. Нешто не е во ред со неа.“

10 типови луѓе со кои е најдобро да одите на патување

Патувањето е едно од најдобрите искуства кои животот ни ги нуди. А кога патуваме, многу важни се нашите сопатници. Ако сме во лошо друштво, тогаш голема е веројатноста нашето патување да испадне катастрофа.

Како да ја преживеете зимата?

Уживајте во зимата, таа е прекрасна. Практикувајте ги овие 12 активности и не само што ќе ја преживеете зимата, туку и ќе ја обожавате.
Датум: 25 ное 2014

Филм: Гравитација (Gravity)

Филм за способноста за преживување на човекот...

Филм: Американска измама (American Hustle)

Сите луѓе прават измами со цел да го пронајдат своето место на овој свет.
12