Што всушност се случува со женското тело кога мажот ќе го прегрне?

Писателот Давид Тумаринсон на волшебен начин опишал што се случува кога мажот ќе ја прегрне жената и неговите зборови ја покажуваат целата моќ на прегратката.

Кратка приказна која ќе ве остави без здив: Што се случува кога мажот ќе ја прегрне жената?

Оваа неверојатна приказна без сомнение ќе ве остави без зборови и ќе ве мотивира веднаш да ги прегрнете вашите сакани!

Погледнете ги овие прегрнати птици кои ќе ви ја стоплат душата

Птиците се топлокрвни животни. Но, поради нивната големина тие често се приморани да се прилагодуваат и да соработуваат кога ќе стане ладно.

8 слатки начини да се потсетите на убавината на врската

Кога долгата врска ќе стане монотона и по малку досадна, сѐ што е потребно за повторно да ја вратите хемијата меѓу вас е да се потсетите што е тоа што навистина го сакате кај партнерот и што него го привлекло кај вас.

Ќебенце кое ги гушка осамените и тажните

Луѓето гушкаат најразлични работи додека се сами во кревет, најчесто перници и мечиња.

Прегнете ги мајките! 20 причини за да го сторите тоа

Кога станува збор за тоа кој најмногу заслужува прегратка, секогаш првото место без конкуренција го достигнуваат само мајките. Затоа прегрнувајте ги секогаш, секој ден.
Датум: 29 јан 2015

Подобрете го вашето расположение за помалку од 20 секунди

3 едноставни и брзи тркови за одлично расположение...

7 неодоливи видови прегратки кои секоја девојка ги посакува од своето момче

Прегратка може да даде секој, а особено е лековита кога ни е тешко.
Датум: 14 мар 2014
, Автор:

Начинот на кој спиете со партнерот зборува за вашата врска

Начинот на кој спиете заедно со вашиот партнер може да каже многу за вас, но и за вашата врска. Одредете го значењето според вашата вообичаена поза.
Датум: 10 фев 2014
, Автор:

10 причини за 8 прегратки на ден

Една прегратка не чини ни денар, а многу значи. Значи за вас и за оној кој ја дели прегратката со вас, без разлика дали тоа е вашата мајка, татко, дете, брат, сестра, пријател или љубовниот партнер.
Датум: 05 дек 2013
, Автор:

7 причини зошто да имате повеќе физички контакти со блиските

Без разлика дали сте личност која сака или не сака допири, постојат повеќе причини за да ги зголемите физичките контакти во вашите блиски врски...

Поезија: Саботно :)

Нема посовршен ден од денес. За нови почетоци и нови луѓе. Но, нека започне денот со старите навики. Кафе, цигара и благо. И сонце. Под него, секој има свое место.
Датум: 31 авг 2013
, Автор:
12