Инспиративни цитати што ќе ви дадат мотивација да соберете сила и да почнете отпочеток

Овие цитати ќе ви помогнат да сфатите дека она што сте го оставиле зад себе не било тоа што ви треба.

Научно докажано: Кои се најдобрите, а кои најлошите денови за започнување диета?

Една од најтешките одлуки кои ги имаат луѓето со вишок килограми е одлуката кога да започнат со диета.

Цитати за одличен почеток на вашето утро

Сите знаеме колку е тешко да се започне работната недела, односно понеделничкото утро. За да се мотивирате дополнително, прочитајте ги овие цитати.

Магијата на ноември: Дознајте како да ги остварите сите ваши желби во овој волшебен период

Ноември е месец кога треба да се започнат некои важни и клучни работи без оглед дали се работи за семејството, чувствата или кариерата.

Прекинете ја непријатната тишина: 5 реченици за добар почеток на разговор

Дали досега сте се нашле во ситуација да треба да почнете разговор со одредена личност, без разлика дали сте на работа, на забава или во друга ситуација, но меѓу вас да завладее непријатна тишина?

16 начини да почнете одново во новава година

Новата година е шанса за почнување одново, а сите ние имаме прилика да го направиме тоа преку следните 16 работи.

6-те најпопуларни новогодишни одлуки за 2016 година

Вообичаените новогодишни одлуки кои луѓето си ги задаваат како цел пред влегувањето во новата година почнуваат многу да се менуваат.
Датум: 03 јан 2016

Зошто мажите бегаат од вас? 5 нешта кои ги правите погрешно на почетокот од врската

Можеби овие 5 нешта се причината поради која мажите бегаат од вас...

Преку трњето до ѕвездите: Мал работен водич низ почетничките тешкотии!

Во почетокот мора малку да патите и да стравувате – да минете низ трње.

4 основни чекори кои ќе ве одведат до вистинска љубов

Не постои универзална тајна која може да ви помогне да пронајдете љубов. Но, сепак постојат неколку чекори кои можат да ве насочат кон таа насока.

Надежта последна умира. Како да останете оптимисти кога немате среќа во љубовта?

Лесно може да станете нервозни, бидејќи знаете колку прекрасно може да биде во љубовта, па уште кога ги гледате вашите пријатели кои се среќни во нивната врска, работите стануваат уште потешки.