Вистинската причина зошто мажите успеваат да ги изиграат жените со кои започнале врска

Интелигентните жени постојано остануваат повредени, но не затоа што дечкото бил премногу паметен и вешт, туку затоа што неговата измислена приказна делувала вистинито.

Науката ги открива 5-те начини да бидете посреќни во животот

Среќата не треба да има граници, таа е нешто што сите ние го заслужуваме.

Девојките се посреќни во врската кога нивните партнери веруваат во една невистина

Партнерите мораат да бидат поискрени еден со друг и отворено да си кажуваат кои се нивните потреби и желби.

6 предупредувачки знаци дека дозволувате другите луѓе да ве искористуваат

На вас останува да застанете цврсто зад себе и своите ставови.

10 начини на кои пасивноста ве спречува да постигнете сѐ што сакате во животот

Вашата пасивност зависи од вашиот карактер, вашите перцепции за светот и вашето место во него.

17 знаци дека сте старци сокриени во телото на млади луѓе

Вашето друштво договара луда забава во домашна атмосфера, а вие гласно размислувате кои филмови би сакале да ги гледате легнати на каучот.
Датум: 04 мар 2016

10 начини да ги задоволите вашите потреби во љубовната врска

Комуникацијата и разговорот се клучните елементи во одржувањето на еден здрав и функционален однос.

6 клучни принципи кои ќе ви помогнат да добиете позитивен одговор за секое барање

Едноставно не можете да очекувате вашите желби да бидат прецизно прочитани од другите, ниту пак дека магично или автоматски ќе се остварат.
Датум: 05 фев 2016

Мажи, погледнете ги овие 16 нешта коишто сте обврзани да ги знаете за жените

Погледнете во женскиот мозок и откријте што всушност сакаат жените.

Како да пронајдете среќа онаму каде што ја нема?

Не можеме да очекуваме дека светот ќе се промени само за ние конечно да бидеме задоволни.

11 работи кои треба да престанете да ги правите за да се фокусирате на една – себеси

Нови почетоци, нова година. Време е да се фокусираме на самите себеси:
Датум: 09 јан 2015
, Автор:

Работна швалеранција: Од нагонот сè започнува и со него сè завршува

Сте се запрашале некогаш колку од врските кои ги гледаме и воспоставуваме секојдневно се испреплетени со други врски кои се кријат под површината на она што јавно го кажуваме и покажуваме?
Датум: 11 окт 2014
, Автор:
12