5 трикови како да изгледате повисоки на фотографиите

Позната ни е изреката дека една слика вреди илјада зборови, која во денешно време може да се интерпретира со илјада „лајкови“.

Која е идеалната висина на потпетици за вас?

Потпетиците се пекол низ кој жените не сакаат да минуваат, но не ни мораат ако знаат која висина е идеална за нив.

Парадокс на убавината – 4 начини на кои потпетиците нѐ охрабруваат и нѐ заробуваат

Дали жената ги носи чевлите или чевлите ја носат жената?
Датум: 27 Mar 2015

Црно-бел свет: 18 изгледи со кои ќе маѓепсувате само со поглед

Комбинациите со силни бои некогаш можат и да станат здодевни, затоа убаво е одвреме-навреме да направиме неколку минималистички комбинации. Голем дел од модата оваа сезона се концентрира на црно-белите комбинации.
Датум: 17 Feb 2015

Како да ги издолжите вашите нозе кога носите ниски потпетици?

Изгледа дека има нов тренд на повидок - ниските потпетици.

5 работи кои не сте ги знаеле за чевлите

Што навистина знаете во врска со чевлите? Дали ја знаете вистинската приказна зад црвената боја на штиклите Лубутан? Тогаш бидете подготвени да ја откриете.
Датум: 23 Jan 2015
, Автор:

10 работи кои жените не ги знаат за своето тело

Ова се 10 работи кои жените најверојатно не ги знаат за своето тело – од варирањето на величината на градникот и доењето, до можните последици од високите потпетици.
Датум: 04 Jan 2015
, Автор:

Женски модни трендови кои момците НЕ ги разбираат

Постојат многу трендови кои девојките ги обожаваат, а и момците сакаат ги гледаат во такви изданија: високи потпетици, мал црн фустан, тесни фармерки итн. Но некои модни трендови на момците воопшто не им се допаѓаат.
Датум: 07 Dec 2014
, Автор:

Прекрасни цитати за чевлите

Постојат неколку прекрасни цитати за љубителите на чевлите. Тие заземаат посебно место во женските срца, зар не девојки?

Што кажуваат вашите чевли за вас?

Задолжително високи потпетици или секогаш балетанки? Оксфордки или незаменливите чизми? Кои тип чевли се вашите омилени обувки? Тие сепак говорат нешто за карактерот.
Датум: 17 Oct 2014

Слаткарница за чевли: Место каде потпетиците изгледаат доволно добро за да ги јадете

Со љубов и за чевли и за слатки, пекарката Крис Кембел знаела дека мора да постои начин да ги искомбинира двете нешта.
Датум: 17 Sep 2014
, Автор:
12