Девојки, дали знаевте дека ова е причината за зголеменото потење?

Покрај вообичаените симптоми на ПМС, постои еден симптом за кој многу малку жени слушнале и го поврзале со него.

6 пораки што вашето тело ви ги испраќа преку зголеменото потење

Честопати ве облева пот, без разлика на тоа кое годишно време е и колку е температурата надвор?

Зошто во зима треба почесто да се бањате во када?

Ја поминуваме целата зима обидувајќи се да ги избегнеме настинката и грипот, а забораваме една многу важна работа!

10 работи кои ќе ви помогнат да го спречите потењето во текот на денот

Важно е да сфатите дека потењето е природна појава која му помага на телото да се олади и ослободи од штетните материи, така што не треба да го спречувате на неприродни и синтетички начини.

Спасете се од преголемата жештина! Овие материјали ќе ви го овозможат тоа

Дали знаете кои материјали се најудобни и најпријатни за во лето? Дознајте сега и потрудете се тие да станат ваши најдобри пријатели за во лето.

8 решенија за непријатниот мирис од потењето

Иако постојат козметички препарати кои ефикасно ја спречуваат непријатната миризба, понекогаш ни тоа не е доволно, па потребно е да обрнуваме повеќе внимание на нашите дневни навики.
Датум: 24 Jun 2014
, Автор:

Три моќни решенија за спречување на потењето

Во борбата против претераното потење ви ги претставуваме овие 3 природни решенија кои можат да бидат поефикасни од скапите козметички препарати.

Врвната физичка спремност на возачите во Формула 1

Многумина се чудат зошто Формула 1 и останатите категории на авто-мото трки важат за спорт кога возачите само си седат на седиштето и го вртат воланот...

Што се случува со вашето тело додека трчате?

Доколку ви се случат некои од следните работи за време на 30-минутен тренинг, не плашете се, тоа е нормално и значи дека сте на вистинскиот пат.

Секс на Марс? За жал, многу лоша идеја

Во теорија, имањето секс при нулта гравитација подразбира неверојатно многу потење и тотално незабавен чин за партнерите. Благодарение на Њутновиот закон, сите телесни течности би пловеле во просторот...

Летни фитнес совети за избегнување на жештините

Дали сте знаеле дека вежбањето во жештина може да му нанесе стрес на срцето и на вашите гради? Ова се неколку совети кои ќе ви помогнат да си ја одржите нормалната температура на телото...