Инспиративни цитати од познати писатели за посветеноста во љубовта

Љубовта е појава што тешко може да се објасни и дефинира, но сепак мајсторите на пишаната мисла барем до некаде успеваат да го преточат овој комплексен феномен во зборови.

5 неверојатно оригинални подароци за годишнина кои ќе ѝ го стоплат срцето

Кога станува збор за романтични подароци, многу момци не знаат баш најдобро да се снајдат во изборот, кој би направил девојката да полета од среќа.

10 знаци дека треба помалку да го користите вашиот телефон

Ќе се препознаете ли и вие во некои од овие ситуации?

Љубовта, добрата хемија и како тие се разликуваат

Разликата помеѓу љубовта и хемијата ја дава една од најголемите мистерии во науката: односите помеѓу неживите предмети и односите помеѓу луѓето.

Нешта кои паровите кои се во добра врска добро ги прават

Најголемиот број добри работи, кои ја сочинуваат добрата врска, се однесуваат на тоа партнерите да бидат свесни и присутни, да обрнуваат внимание...

20 актери кои поминале низ огромни физички трансформации за улога

Големите улоги бараат голема посветеност. Ова се 20-те актери кои поминале низ најневеројатни физички трансформации за нивните улоги.

Можеби тој е целиот ваш свет, но дали вие сте неговиот?!

Љубовните односи најчесто не се рамноправни. Некогаш повеќе давате, помалку добивате. Меѓутоа кога давате сè, а добивате трошки, колку долго ќе го издржите тоа?

Луди фотографи кои би направиле сè за совршената фотографија

Понекогаш може да биде многу тешко да се погоди соодветниот агол или перспектива на една фотографија, но на овие луди фотографи тоа ни најмалку не им пречи.

Астрологијата открива колку е посветен на врската неговиот хороскопски знак

Ако се прашувавте колку тој ќе се посвети на врската, астрологијата дава одговор на тоа прашање.

5 фрази кои се многу поважни од „Те сакам“

Она што многумина го забораваат е дека овие два збора не се доволни за една врска да опстане.

Страст кон работите, што беше тоа!?

Без оглед дали се работи за страст спрема професионалната работа или, пак, некое хоби, културно случување, спорт, едноставно, повеќе не се радуваме на активностите што ги правиме, туку ги правиме механички и без елан.
Датум: 03 окт 2014
, Автор:

Дали е можно да сте вљубени во две личности истовремено?

Дали љубовта претставува целосна физичка и психичка посветеност на една личност кон друга, или чувствата се неограничени ресурси, така што е возможно да се сакаат две личности истовремено?
Датум: 03 окт 2012
, Автор:
12