Креативен уметник насликал портрет од својата жена, покажувајќи што значи вистинската љубов

Уметниците се секогаш во потрага по нивната следна муза и понекогаш, ако имаат среќа, тие ќе ја пронајдат својата инспирација во домот.

Неверојатен портрет направен од 2.000 каранфили

2.000 каранфили, црвена прехрамбена боја и 20 часа подготовка. Тоа е сѐ што ѝ е потребно на младата талентирана уметничка Ред, којашто никогаш не користи четка.

Африка низ прекрасни портрети на локалните жители

Душа, тело и фотографија - совршена комбинација!

Артистка ја „наслика“ страсната Адел со разгорени свеќи

Шангајската артистка Хонг Ји со прекар Ред, на еден уникатен начин успева да ја прикаже енергијата која ја пренесува песната „Set Fire To The Rain“, сликајќи ја Адел од многу разгорени сини свеќи...

Слика со дно од шолја извалкана во кафе

Шангајската артистка Хонг Ји со прекар Ред, повторно импресионира со нејзиниот иновативен проект со поп-ѕвездата Џеј Чу, кој го нацртала со крукчиња од дното на шолја потопена во кафе...

Портрет изработен од 3,2 милиони точки

Со над 3 милиони точки и само еден рапитограф, уметникот Мигуел Ендара насликал портрет на својот татко.
Датум: 05 Jan 2012
, Автор:

Црта портрети со нејзините усни!?

Младата Натали Ајриш, користејќи ги само нејзините усни обоени со кармин наместо четка, креира смели портрети од познати светски икони, како Мерлин Монро и Џими Хендрикс.

Темната зоолошка

Nicolas Evariste е 25 годишен фотограф од Гренвил во Нормандија (Франција). Започнал да се занимава со фотографија во 2006 година. Уште од самите почетоци, најмногу бил привлечен од црно-белата фотографија и квадратниот формат.
Датум: 07 Jun 2011
, Автор:

Шампионскиот тим на Барселона одблиску

Ви претставуваме дел од неверојатно креативните и артистички портрети на фудбалерите на Барселона, а кампањата, и повеќе од заслужено го носи името „Икони“.
Датум: 06 Jun 2011
, Автор: