Поучна приказна: Прстенот со најмоќната порака на светот

Која е најмоќната порака на светот што сите би требало да ја знаеме?

Моќна порака од една мајка: Зошто не треба да ги осудувате луѓето пред да разговарате со нив?

Констанс Хол, решила да им стави крај на озборувањата и објавила моќна порака на Фејсбук за да ги поттикне мајките и сите останати да размислат околу тоа како се однесуваат.

Моќна порака што вреди да се прочита: Не ве дефинираат луѓето кои си заминале од вашиот живот

Не ве дефинираат оние кои заминале, затоа што не заслужувале да останат.

7 знаци дека добивате космички информации кои не треба да ги игнорирате

Нашиот живот може да нè тргне од целта која сме ја имале, па космичката интелигенција ни праќа пораки со цел да нè врати назад.

Силна порака на една мајка поради која нејзината ќерка засекогаш ќе ѝ биде благодарна

Објавата на Бритни Џонсон за важноста на создавањето позитивна слика кај своите деца е нешто што секоја мајка треба да ја прочита!

Заштитете го вашиот идентитет: 5 лични податоци кои никогаш не треба да ги испраќате преку текстуална порака

Денес, во дигиталната ера, воопшто не е чудно, ниту пак е реткост, крадењето на идентитетот.

Филмот „Валкан танц“ има скриена порака која малкумина ја имаат забележано

Многумина ќе се изненадат кога ќе сфатат дека филмот во себе носи важна порака поради која лесно би можел да се смести во категоријата на феминистички филмови.

Опра Винфри: Жени, бидете кралици!

Жени, бидете кралици! Не се одрекувајте од својата моќ и слава!

Вистинското значење на пораката за добра ноќ

Станува збор за неколку прости зборови. Но, овие едноставни зборови имаат многу длабоко и силно значење.

Оваа порака за украдено Кит-кет чоколадо е најдоброто нешто што ќе го прочитате неделава

Поуката што можеме да ја извлечеме од оваа приказна е дека никогаш не треба да го оставате вашиот автомобил отклучен кога во него има вредни работи!

Порака од древните Абориџини: Сите ние сме посетители во ова време, на овој простор…

Ние набљудуваме со очите, слушаме со ушите, вкусуваме со јазикот, допираме со кожата...