3 позитивни мантри кои ќе го направат вашиот живот подобар и посреќен

Шеријана Бојл собрала бројни мантри и слогани кои се создадени за полесно да се борите со најголемите животни предизвици.

Начинот на кој овие татко и ќерка го почнуваат денот стана вистинска Интернет сензација

Кога секој од нас би го следел овој пример секој ден, многу полесно би сфатиле дека секое утро може да биде убаво.

Станете личност која секој ќе ја сака во своја близина

Почитувајте ги овие совети и вие ќе станете магнет за другите околу вас!

Можете ли да погодите која е најгрдата боја што постои во светот?

Боите можат да ни предизвикаат разни позитивни чувства, но постојат нијанси кои го имаат спротивниот ефект.

Моќен психолошки метод за справување со негативните мисли

Станува збор за едноставна, но моќна вежба која ќе ви помогне да ги трансформирате вашите негативни мисли во позитивни.

Слатки фотографии кои веднаш ќе ви го подобрат расположението

Овие фотографии ќе ви помогнат да се ослободите од темниот облак што ви виси над глава.

Зошто е важно да имате хоби?

Хобито е активност која уживате да ја работите, тоа е сопствен избор, единствено и по ваш вкус, одбрано во однос на вашите таленти и познавања.
Датум: 08 мар 2016

Цитати кои ќе ве поттикнат на позитивна промена

Ви претставуваме 10 цитати кои се толку мотивирачки што и самите ќе изберете бар еден како пат по кој сакате да одите или цел која сакате да ја остварите.
Датум: 08 окт 2015
, Автор:

7 причини зошто есента е најдобро време за промени

Пробајте оваа есен, наместо да му се муртите на тмурното време, да се загреете за вистински промени во својот живот.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

Да живееме, цел живот!

Еве неколку практични совети, на кои ако работиме напорно и континуирано, може да влијаат позитивно на нашиот живот.
Датум: 19 апр 2014
, Автор:
10 работи кои треба да ги научиме од децата
off

10 работи кои треба да ги научиме од децата

Верувале или не, многу навики, мислења и ставови на децата, можат многу да им бидат од корист на возрасните.
Датум: 18 фев 2014
, Автор: