7 начини да ги „избришете“ темните подочници за 7 дена

Ако се вели дека очите се огледало на нашата душа, тогаш што порачуваат подочниците?

15 моќни совети кои ќе го спречат отекувањето на очите

Отекувањето на очите е чест проблем со кој се соочуваат многу луѓе. Постојат многу различни причини за создавањето на темните кругови, но постојат и многу решенија.
Датум: 15 Jun 2015

Не ги фрлајте употребените ќесички од чај. Еве зошто!

Многу луѓе редовно уживаат во чајот, но дали сте знаеле дека откако ќе го испиете можете да имате полза и од употребените ќесички?
Датум: 20 Apr 2015
, Автор:

Решението за вашите подочници цело време сте го имале во вашиот несесер

Постои многу едноставен и ефикасен начин да ги сокриете подочниците, а сè што ви треба е козметиката која веќе ја имате во вашиот несесер.
Датум: 26 Jan 2015
, Автор:

20 трикови со коректорот кои секоја жена треба да ги знае

Шминката знае да биде најдобриот пријател на жената кога тоа ѝ е најпотребно. Токму затоа, малите трикови кои би помогнале таа да изгледа што е можно поблиску до совршеното се секогаш добредојдени.
Датум: 26 Nov 2014

Домашна паста која ги сокрива подочниците

За среќа, покрај со шминка, подочниците можете многу едноставно и ефикасно да ги елиминирате со помош на евтина паста која можете да ја подготвите сами.
Датум: 06 Nov 2014
, Автор:

Вашето лице открива што сакате во сексот

Вашите усни, веѓи, очи, па дури и подочниците откриваат какви сте во кревет и што сакате во сексот.
Датум: 23 May 2014
, Автор:

Направете си маска од алуминиумска фолија и вашето лице ќе заблеска

Професионалниот шминкер Реми Гафни предлага еден нов, генијален и креативен трик кој тврди дека ги намалува подочниците, а секој може да си го направи дома. Потребни ви се само кујнска алуминиумска фолија и ножици.

Трикови за бришење на уморниот изглед од лицето

И покрај тоа што сте спиеле само четири часа претходната ноќ, вашите очи би можеле да изгледаат како да сте спиеле осум, со помош на овие совети.
Датум: 07 May 2013
, Автор:

Кофеин за посвежо лице, помалку брчки и отстранување подочници

Најновите истражувања покажуваат дека кремите за лице кои се направени на база на кофеин ги бришат брчките...

Како да ги сокриете вашите подочници?

Нема потреба вашите подочници да ве издаваат колку бурна ноќ сте имале. Еве што треба да направите...