Погледнете ги најдобрите фотографии под вода за 2016 година

Следниве подводни фотографии покажуваат една друга страна на планетата Земја, досега невидена.

Во овој неверојатен подводен ресторан можете да вечерате покрај морскиот свет

Ентериерот е инспириран од подводната околина и морскиот свет кои се претопени во секој детаљ од дизајнот.

Пренесете дел од водниот свет во вашите домови

Ако сте љубител на водниот свет, ако тој ве смирува и релаксира или пак едноставно сакате да внесете необичен и декоративен тон во вашиот дом, ви предлагаме шарен и голем аквариум.
Датум: 09 Nov 2014

Неверојатни фотографии кои ни откриваат што сè може да има под површината на водата

Никогаш не можете да знаете што сè може да има под површината на водата, а овие неколку фотографии ни го покажуваат токму тоа. Погледнете.

Неверојатна хотелска соба со стаклен под која открива подводни мистерии

Од удобноста на својот кревет, гостите можат да поминат часови во набљудување на живата сина вода која маѓепсува и да уживаат во ретката можност да видат голем број морски животни...

Досега невидена убавина на бавниот морски живот

Направена од 150.000 индивидуални фотографии, тајмлапсот „Бавниот живот“ од Даниел Ступин е едно од најневеројатните видеа кои некогаш сте ги погледнале.

Луксузно и романтично подводно бегство

„rs Deep“ е луксузна подморница која на паровите им нуди романтично бегство длабоко во океанот.

Егзотичен ресорт во Занзибар кој ви овозможува да спиете со рипките

Лоциран на островот Пемба во Занзибар, овој ресорт е излез од реалноста, од едноставна причина што престојувањето е на неколку стотици метри оддалечено од крајбрежјето, во хотелска соба која лебди во океанот.

Океански фотографии кои ќе ви го земат здивот, но ќе ви ги наполнат очите

За ваква глетка, вреди да го задржите воздухот подолго во себе.
Датум: 23 Jul 2013
, Автор:

Моменти од подводниот живот низ неверојатни фотографии

Глетката на водена површина е доволна за да предизвика задоволство, но таа под себе крие еден уште поубав мистериозен свет кој предизвикува воздишки кај секого.