Нов моден тренд кој ќе ве остави без зборови: Мажи со плетенки

Добро одржуваните бради и средените машки пунџи сега се заменети со уште покомплицирани фризури.

Едноставни трикови за совршени плетенки

Немојте да ги правите овие грешки доколку сакате совршена фризура со плетенки!

Најжешките фризури за лето 2016

Па, која е вашата омилена фризура од овие?

Импресивни плетенки за само 20 минути: Oваа мајка ја совладала уметноста на косата

Погледнете ги овие неверојатни плетенки кои ќе посакате и вие да умеете да ги направите.

Бидете уникатни цела недела: 7 различни коњски опавчиња за 7 денови

Погледнете ги 7-те различни фризури кои можете да ги носите во текот на една недела, како и видеото под нив со детално упатство за изработка на секоја од нив.

Нов селфи тренд: Девојки со помош на плетенки прават неверојатни бради

Дали и вашата коса е доволно долга за да се приклучите на овој тренд кој брзо се шири низ социјалните мрежи?

12 маки со кои се соочуваат девојките кои имаат права коса

Правата коса е благослов, но и проклетство...

Секоја фризура има своја симболика: Што стои зад фризурата „две плетенки“?

Симпатичното девојче со уште посимпатично име, Пипи Долгиот Чорап, е омилен лик од детството на многумина.

10 моментално најпопуларни фризури со плетенки

Плетенките не излегуваат од мода, но во овој период најтренди се овие 10 фризури кои лесно ќе ги направите доколку ги следите инструкциите прикажани во сликите.
Датум: 10 окт 2014
, Автор:

6 трендови за есен 2014 кои не смеете да ги пропуштите оваа сезона

Од плетенки до готска шминка, еве што диктираат модните писти оваа есен кога станува збор за надворешната убавина.
Датум: 20 сеп 2014
, Автор:
12