Експертите откриваат: Која е идеалната возраст за првата бременост?

Британските научници извршиле анализа на податоците за плодноста на 58.000 жени и дошле до интересни заклучоци.

Што треба да направите со вашиот партнер пред да стапите во брак?

Колку и да сте сигурни во љубовта на вашиот партнер и колку и да се чувствувате подготвени за овој голем чекор, треба да ги имате следниве неколку работи предвид...

За нашата опсесија со времето: Дали постои вистинскиот тајминг?

Време. Темпирање. Тајминг. Мали зборови со огромен ефект.

Еве зошто ќе бидете многу поуспешни кога ќе сфатите дека ништо не е трајно

Вашиот живот не е траен, па искористете го до максимум.

Девојки, признајте: 9 чудни работи кои ги правите додека вашето момче не е покрај вас

Колку и да сме искрени со нашите момчиња, постојат работи кои никогаш не би му ги признале, како на пример што правиме кога тој не е покрај нас.

Мислите дека се заљубувате пребрзо? Ако се присутни овие знаци, тогаш сте во право!

Љубовта не треба да ја брзате, барем така велат, но ретко кој може да се придржува до тоа.

5 нешта кои ќе ги разберат само анксиозните личности

Сите ние кои за најверна „пријателка“ ја имаме анксиозноста се соочуваме со овие 5 проблеми.
Датум: 15 Jan 2015
, Автор:

Зошто треба да живеете во моментот наместо многу да планирате?

Еве зошто е неопходно да престанете постојано да планирате и вистински да живеете во сегашниот момент.
Датум: 05 Jan 2015
, Автор:

Олеснете ја преселбата: 4 совети кои е добро да ги запомните

Преселбите се напорни, здодевни, исцрпувачки и се троши многу време на нив. Ако се селите првпат може да бидете многу неорганизирани. Еве неколку совети за преселбата да биде песна.
Датум: 18 Sep 2014
, Автор:

Дали ги правите работите најдобро што можете?

Колку пати досега сте си рекле: Е ова е најдоброто што можев да го направам. Или колку пати сте слушнале некој да ви каже: Ова е најдоброто што можев да го направам. Но, дали е тоа доволно и дали е тоа навистина така?
Датум: 05 Sep 2014
, Автор:

Како да го испланирате вашето прво викенд патување?

Ова се 7 чекори кои ќе ви помогнат да го испланирате вашето прво викенд патување со вашето/ата момче/девојка.
Датум: 27 Mar 2014
, Автор:
12