8 модели на патики кои се тотален хит оваа година

Доколку патиките се вашите омилено обувки, тогаш со сигурност веќе ги поседувате овие 8 хит модели.

9 работи кои никако не смеат да се најдат во плакарот на возрасна жена

На кој дел од облеката би требало да му кажете чао?

Шармирајте како француските дами

Нивната безгрижност и заводливост е можеби и причината зошто тие се толку познати и обожавани. Но што поточно ги прави француските дами толку уникатни и со беспрекорен стил?

Дефинирајте го личниот стил

Кој стил вам ви прилега? Ова се чекорите за да откриете.
Датум: 05 мај 2014
, Автор:

Целосна соба спакувана во една кутија

Засега овој изум останува само концепт, но во блиска иднина сигурно би го нашол своето место на пазарот.

Нешта кои веднаш треба да ги исфрлите од плакарот

Марина Добрева се занимава со преуредување на плакарите на своите клиенти, преку додавање, реорганизирање или пак исфрлање на некои парчиња облека.

7 видови фустани кои секоја жена треба да ги има во својот плакар

Ниту еден женски плакар не е целосен доколку во него нема барем еден фустан.

Што кажуваат за вас боите во вашиот плакар?

Бојата која ја носиме, не значи само дека сме ја одбрале бидејќи била привлечна за нашето око, туку и кажува многу за она што е под облеката.
Датум: 15 фев 2013
, Автор:

Отворете ја летната сезона во вашиот плакар

Вистинскиот проблем на „обичните“ девојки, кои не располагаат со по неколку соби во улога на плакари, е добро да ги организираат на почетокот на секоја сезона и да избегнат неред на подолг рок. Еве 5 едноставни чекори...
Датум: 24 јун 2011
, Автор:

Организирајте си го плакарот со помош на вашиот компјутер

Имате купишта облека и модни додатоци во вашиот плакар, па често заборавате што сè поседувате кога треба да направите комбинација или пак не се грижите премногу за вашиот изглед, па би ви била добредојдена помош?
Датум: 20 мар 2011
, Автор: