5 грешки поради кои не подготвувате добро пире од компири

Многумина сметаат дека убавото и кремасто пире од компири е невозможно да се направи во домашни услови.

Вкусна мусака со пире и топен кашкавал

Необична вкусна мусака, која сите ќе ја обожаваат...