Научно докажано: Пивото има подобар ефект од некои апчиња за болки

Доколку испиете две лименки пиво, чувството на болка ќе ви се намали за 25% што значи дека пивото има подобар ефект од парацетамол.

Цитати за пивото од познати личности што ќе ве убедат дека тоа е најдобриот пијалак на светот

Пивото е омилениот пијалак на многу луѓе ширум светот кои љубовта кон него ја покажуваат на најразлични начини.

5 причини зошто е добро да се напиете чаша пиво

Пивото е едно од најпопуларните и најстарите пијалаци во светот.

Пивофест – Пиво, песна, позитива

Прилепскиот фестивал на пивото е забавна манифестација која ги собира љубителите на пивото, скарата и музиката на едно место и ги обединува во духот на заедништвото.

Дали луѓето кои пијат пиво имаат поголеми шанси за секс на првиот љубовен состанок?

Љубовта кон овој сок од јачмен е најголем показател за тоа дали некоја личност ќе се впушти во спонтана сексуална авантура.

6 легитимни причини зошто треба да имате партнер кој пие пиво

Нема ништо подобро од тоа да се вратите дома после напорниот ден и да се напиете ладно пиво. После првата вкусна голтка, животот веднаш станува поубав.
Датум: 26 фев 2016

5 одлични коктели со пиво за љубителите на овој освежителен пијалак

Сериозно, кој вели дека пивото мора да биде здодевно?

Јадења кои се поздрави кога се комбинираат со алкохол

Не само што овие два типа алкохол се вкусни, туку и можат да ги направат поздрави некои од вашите омилени јадења, како и да ги намалат нивните негативни ефекти.

„Некои момци“ – Моќни илустрации со важна порака за различните мажи

„Некои момчиња сакаат пиво... некои момчиња сакаат домашен сок од шипка...“

Дали го гледате истото што и ние? Можете ли да погодите за што е оваа реклама?

Овој билборд ретко чиј поглед може да остави рамнодушен, а особено кога се работи за припадничките на понежниот пол.
Датум: 29 мај 2015
, Автор:

Неколку причини зошто жените би требало да пијат пиво

Неодамнешни студии покажале дека пивото, особено црното, има многу позитивно влијание на здравјето и убавината кај жените.