Ги практикувате ли и вие овие лоши навики во вашата бања?

Бањата е можеби најинтимниот дел од сечиј дом. Многу е важно таа секогаш да е убаво исчистена и дезинфицирана, затоа што во неа се развиваат голем број бактерии.

Заштитете ја вашата коса од топлина така што ќе ја обликувате без употреба на фен

Во зависност од формата на вашата коса, постојат неколку трикови кои можат да ви помогнат да имате привлечна фризура без притоа да ја горите со фен, пегла или фигаро. Погледнете како...

Неверојатна хит диета – Лежете и слабејте!

Звучи неверојатно, но јапонскиот доктор Фукуцуџи тврди дека со лежење можете да ги изгубите непосакуваните килограми. Наводно овој доктор веќе 10 години се служи со овој метод и им помага на жените да ослабат во рекорден рок.
Датум: 26 Sep 2014
, Автор:

Ќе ти дадам 200 евра ако ти падне пешкирот

Ова смешно видео го заслужува вашето внимание до самиот крај...

Што треба да поседува еден возрасен маж?

Овие нешта, доколку не ги поседувате, ве издаваат дека сè уште не се пораснале...
Датум: 24 Oct 2013
, Автор:

Како да си направите релаксирачка масажа на лице?

Фацијалната масажа е одлична за ослободување од стресот, тензијата и заморот и прави да се чувствувате релаксирано и здраво. Лицето ќе ви изгледа посвежо, а вие ќе се чувствувате подобро.

Кул пешкири за на плажа

Како што има креативност во сè друго, така постојат и креативни пешкири со кои би било кул да се појавите на плажа. Кој од овие би бил вашиот избор?
Датум: 01 Aug 2011
, Автор:

Интересни божиќни додатоци за вашата бања

Погледнете неколку идеи за додатоци кои би го направиле вашиот дом, конкретно вашата бања, поинтересен во овој празничен период од годината. Фатете го последниот воз и украсете си го домот на уникатен начин.
Датум: 26 Dec 2010
, Автор: