11-те најопасни улици во светот

Има места за кои постојат добри причини зошто не се истражени.

15 интересни факти за магичниот Нов Зеланд

Погледнете неколку интересни факти за најмагичната држава на планетата.

Како секој месец да штедите по малку и да соберете пари за патување?

Ако и вие сонувате за некое патување, погледнете ги овие совети кои ќе ви помогнат да заштедите за тоа, а да не се лишите од ништо.

Запознајте го семејството кое оставило сè и тргнало на пат околу светот

Едно семејство од Хердфордшајр сфатило дека сегашниот систем ги правел несреќни и не им дозволувал да ги следат своите соништа...

Патување со заспаната сопруга: Урнебесна колекција од фотографии!

За да го прикаже егоистичниот пристап на неговата сопруга кон патувањето, еден корисник на Редит направил интересна галерија од нивните авантури.

Туристите проговорија: Венеција е измама, Дубаи е без душа, Каиро е преполн со безобразни луѓе

Туристите најмногу замеруваат на скапотијата, па често ги нарекуваат овие градови како замка за туристите.

Не знаете каде да одите за празниците? Вашиот хороскопски знак ќе ви даде одлични идеи!

Ѕвездите ќе ви откријат што ви треба овој период и каде би требало да отпатувате...

Најлудата новогодишна забава: Лет околу светот за 24 часа

Оние кои сакаат да ја дочекаат новата година како вистински авантуристи имаат одлична можност. Овој новогодишен лет ви овозможува да ја преживеете празничната магија со 24-часовен лет.

Само за најхрабрите авантуристи: Посетете ги најчудните ресторани во светот

Доколку сакате необични работи и возбудливи места, тогаш овие најчудни ресторани во светот се вистинскиот избор за вас.

Прекрасна вистинска приказна што ќе ви докаже дека љубовта на далечина може да опстои

На прв поглед ќе помислите дека ова се само одлични фотографии од патување од некој нормален пар. Тоа е така сè додека не ја слушнете приказната зад фотографиите, љубовта за која се бореле и покрај сите пречки.

Погледнете го неверојатниот хотел-меур во Исланд

Дали сакате да се чувствувате како дете и да спиете на отворено? Дали сакате да ги гледате ѕвездите и поларната светлина во студениот Исланд? Замислете да го правите сето ова од некој удобен кревет.

Време е за модно патување: Топ 10 најдобри градови за шопинг

Есента е можеби вистинското време да избегате од дождот и студенилото и да ги споите вашите две омилени нешта – модата и патувањето.