Сакате да изгледате попривлечно? Сè зависи од позицијата на вашиот патец!

Веќе имате фризура на која сте навикнати и мислите дека таа најдобро ви одговара? Ајде да провериме!

На повидок е нов тренд: Плетенка наместо патец

Се чини дека оваа година плетенките стануваат вистински тренд во фрузирите!

Забавен тест: Проверете што кажува патецот на косата за вас

Можете да правите безброј тестови на личноста, а можете и само да застанете пред огледало да го видите вашиот патец на косата и да откриете многу за вашиот карактер.
Датум: 23 Jul 2015

Дали го носите патецот на правилната страна?

Ако никако не можете да излезете на крај со вашата коса, решението можеби не е во потстрижувањето и новата фризура, туку во промена на начинот на кој го носите патецот.
Датум: 06 Jan 2015
, Автор:

3 начини да ги носите вашите шишки

Ако имате шишки, не значи дека сте осудени на класичниот изглед. Погледнете ги советите и почнете да експериментирате со вашата коса.
Датум: 06 Sep 2014
, Автор:

13 безвремени трикови за прекрасна коса

Нека вашата коса изгледа беспрекорно во секој момент, со овие едноставни трикови од професионалците, колекционирани во последниве 7 децении.

Како да носите капа, а да не ви се растури фризурата?

Капите и шеширите повторно се во тренд, а сите оние кои го сакаат овој моден додаток добро знаат дека тие се голем непријател на косата. Никој не сака сплескана коса, шишки залепени за чело или наелектризирани влакна.
Датум: 18 Nov 2011
, Автор: