Од шега на Тиндер до прв љубовен состанок на Хаваи: Дознајте зошто цел свет навива за Џош и Мишел!

21-годишната Мишел Арендас и 22-годишниот Џош Авсек никогаш се немаат запознаено во живо, но тие комуницираат на Тиндер од 2014 година, откако апликацијата ги споила како потенцијален пар.

Родени сте на непарен ден, непарен месец или непарна година? Еве што значи тоа!

Сведете ги вашиот ден, месец и година на раѓање на едноцифрен број и одговорот побарајте го во дадените комбинации.

Ана и Амброзио: Прекрасен пар кој докажува дека љубовта е посилна од предрасудите

Запознајте ги Ана Мариа и Амброзио Лопез кои се заедно цели 60 години.

Проблеми со кои сите се соочуваат во новата љубовна врска

Прилагодувањето на новата врска, новиот животен распоред и ограничувањата кои тој ги наметнува, може да биде навистина тешко

Најцврстите љубовни врски се оние во кои едниот партнер е логичар, а другиот емотивец

Секој од нив ќе има различен пристап кон истиот проблем, со што автоматски се зголемува можноста за решавање на истиот.

Вистинска љубовна приказна од Титаник која е многу поромантична од онаа на Џек и Роуз

Неверојатна вистинска приказна за луѓето кои одбиле да се спасат и решиле смртта да ја дочекаат онака како што и живееле – заедно.

7 проблеми со кои сите парови неизбежно се соочуваат

Врките знаат да бидат многу послични отколку што мислите...

5 нешта кои секој пар треба да ги доживее во првата година од врската

Токму овие нешта можат да ви помогнат да откриете дали врската во која моментално сте има иднина.

26 знаци дека сте фантастичен пар

Да сте заљубени е неверојатна работа... А доколку следниве 26 знаци ве опишуваат како пар, тогаш тоа е и личноста со која треба да останете.

Најдобрите и најлошите љубовни комбинации за секој хороскопски знак

Доколку верувате дека ѕвездите имаат влијание врз вашиот љубовен живот, тогаш погледнете ги следниве неколку љубовни комбинации со чија помош ќе можете да го најдете вашиот совршен партнер.

Неколку причини зошто на секоја врска ѝ е потребен еден кој мисли и еден кој чувствува

Според психолозите, комбинацијата на овие две карактеристики води кон создавање идеална љубовна врска.