Науката открива: Кои се тајните што вашиот партнер најверојатно ги крие од вас?

Истражувачите од факултетот за бизнис во Колумбија откриле неколку интересни информации за тајните што ги чуваме и резултатите можеби ќе ве изненадат, но и разочараат.

Работи што вашиот партнер никогаш не смее да ги побара од вас

Иако врската подразбира партнерство, тимска работа и правење постојани компромиси, тоа не значи дека треба да го изгубите личниот идентитет за да ја зачувате љубовта.

Зошто сите парови треба да имаат личен простор во врската?

Кога заљубената фаза од врската ќе помине, ќе забележите дека сето тоа внимание, проверки и љубовни состаноци ве преоптоваруваат.

5 старомодни љубовни правила поради кои не можете да си најдете партнер

Живееме во модерно општество каде што жените не треба да очекуваат од мажите само тие да се трудат во врската, да планираат љубовни состаноци и да ги преземаат сите чекори.

5 причини зошто алфа мажите се најдобри партнери

Постојат многу цврсти причини зошто самоуверениот и доминантен алфа маж може да биде најдобриот партнер што некогаш сте го имале.

5 лаги што смеете да му ги кажете на вашиот партнер

Кои бели лаги ги препорачуваат експертите?

Зошто е најдобро да се вљубите во личност која обожава да чита книги?

Кога ќе завршите добра книга се чувствувате како да сте изгубиле љубовник. Крајот можеби бил добар, но сигурно сте сакале да потрае уште малку.

6 знаци дека вашиот партнер ви е и најдобриот пријател

Потребно е да поминувате доволно квалитетно време заедно и да ги спознаете вашите стравови, желби, вештини и сите други особини за да можете да станете најдобри пријатели.

5 знаци дека вашиот партнер не е со вас затоа што ве сака, туку затоа што нема подобра опција

Ако се прашувате дали тој навистина ве сака, обрнете внимание на следниве 5 знаци кои укажуваат на тоа дека вашиот партнер е со вас само затоа што нема подобра опција...

6 работи кои се случуваат секогаш кога ќе одглумите оргазам

Глумењето можеби ќе му го зголеми егото на вашиот партнер во моментот, но секс терапевтите тврдат дека и двајцата многу пропуштате со тоа.

5 научно докажани причини зошто мажите со големи носови се најдобри партнери

Дури и Леонардо да Винчи верувал дека носот го одредувал карактерот на целото лице во неговите уметнички дела.

10 знаци дека вашиот партнер ве смета за најзабавната личност на светот

Партнерите кои можат да се засмеат меѓусебно се среќни, вљубени, исполнети и задоволни.