Бруталната вистина за која никој не се осмелува да зборува: Љубовта не гарантира добар секс

Се верува дека партнерите кои не зборуваат за нивниот сексуален живот, ја губат страста и сексот им станува здодевен.

Скриената вистина зад флертувањето со други луѓе кога сте во врска или брак

Генерално, се верува дека доколку не дојде до никаков физички контакт, флертувањето е сосема безопасно.

5 глаголи кои ќе го променат вашиот љубовен живот

Следниве 5 глаголи ви се сигурно многу добро познати, но никогаш не сте им обрнале доволно внимание.

10 совети кои ќе ви помогнат да се смирите со партнерот по големата караница

Несогласувањата честопати водат кон конфликти помеѓу паровите. Но, еве како сето тоа да помине без последица.

Зошто шансите за развод се поголеми на крајот од август?

Дали некои од вашите пријатели, кои се во брак, кон крајот на летото ви се јавиле за да ви кажат дека ставиле крај на нивниот заеднички живот?

10 работи што треба да ги знаете пред да започнете врска со медицинско лице

Медицинските лица се соочуват со многу стресни ситуации, но тие ги прават поиздржливи.

Научниците порачуваат: Ако мислите дека партнерот никогаш нема да ве изневери, размислете добро

Дали и вие сте од оние луѓе кои цврсто веруваат во верноста на својот партнер/ка и сметате дека тој/таа никогаш нема да ве изневери?

Како да станете една од оние девојки по кои момците полудуваат?

Не постои личност која не сака да биде посакувана, но како можете да го сторите тоа без притоа да добиете статус на „лоша девојка“?

Љубовни парови кои сите ги знаеме и обожаваме

Некои од нив нè нервираат со постојаното лигавење и објавување слики на социјалните мрежи, додека, пак, за некои парови воопшто не можеме ниту да забележиме дека се заедно.

4 ситуации во кои љубовта едноставно не е доволна

Секако дека постојат среќни краеви, на факт е дека потребно е да се вложат многу други работи покрај љубовта за да потрае една врска.

Девојките се посреќни во врската кога нивните партнери веруваат во една невистина

Партнерите мораат да бидат поискрени еден со друг и отворено да си кажуваат кои се нивните потреби и желби.

9 работи кои треба да ги направите доколку сте заљубени во Бик

Многу личности чувствуваат силна поврзаност со астрологијата бидејќи карактерните описи на хороскопските знаци се доста детални и разнолики.