Психолог кој работел со повеќе од 1.000 парови открива кој е најважниот фактор во врската

Џон Ким е познат психолог за парови и тој открива дека најважниот фактор во секоја љубовна врска е почитта.

6 парови од зодијакот кои имаат подлабока врска од сите други

Некои знаци не можат да се поднесат еден со друг, додека други изгледа дека се сродни души.

Фотографиите од слатки животни можат да ви помогнат да ја распламтите искрата во вашата врска

Истражувачите од државниот универзитет во Флорида дознале дека гледањето фотографии од слатки животинчиња, како што се кутриња и зајчиња, може да направи чуда за вашата врска!

Загрижувачки тренд: Како раскинуваат 80% од паровите денес?

Врските кои партнерите ги прекинуваат на регуларен начин, односно со караница, разговор, телефонски повик или кратка порака, денес се многу ретки.

Љубовна врска од соништата: 7 видови парови кои никогаш нема да раскинат!

Што мислите за љубовната врска помеѓу интелектуалец и емотивец, или пак помеѓу практичар и уметник?

Инспиративни фотографии од парови кои заедно го изгубиле вишокот килограми

Следниве парови одлучиле со заеднички сили да го изгубат вишокот килограми за да докажат дека сѐ е полесно кога не сте сами.

4 типови тишина кои се штетни за вашата љубовна врска

Како и секој пар, така и вие. Сте се скарале, и до толку сте се налутиле, што потоа подолго време не разговарате.

5 заблуди за среќните љубовни парови во кои сите веруваме

Треба да бидеме свесни за заблудите поврзани со среќните љубовни парови за да не дозволиме тие да ја обликуваат нашата врска врз основа на нереалистични очекувања.

Навиките на најмоќните љубовни парови во светот

Бред и Анџелина. Барак и Мишел. Вил и Кејт. Сте се запрашале ли некогаш што е она што го дефинира и гарантира нивниот однос?

Како да ја зголемите вербата во вашата љубовна врска?

Во врската треба да се чувствувате сигурно и заштитено, но тоа не е лесно да се постигне.

Со кој јазик на љубовта зборувате?

Кога паровите се жалат еден од друг, често ја користат фразата „како да не го зборуваме истиот јазик“.