Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“

Италијанската модна куќа „Dolce & Gabbana“ ја претстави својата прва детска колекција, која нуди елегантни парчиња како костуми, свечени фустани и капути за најмладите.

Пет туторијали за совршени плетенки

Сите жени и девојки ги обожаваат, бидејќи без многу напор можат набрзина да ја средат косата и истовремено да изгледаат секси, тренди и отмено. Ова се пет типа плетенки, кои ќе ги научите преку овие одлични туторијали.
Датум: 25 Sep 2012
, Автор: