8 значајни делови од телото за кои веројатно не сте знаеле ништо

Човечкото тело е цел универзум со свои закони и мистерии, многу од кои сè уште чекаат да бидат откриени.

9 човечки органи кои никој не знае за што служат

Веројатно сте чуле за овие делови од телото, но никогаш не ви било јасно за што точно служат.

Како болката во забите го најавува проблемот со одреден внатрешен орган?

Иако звучи неверојатно, постои силна врска меѓу состојбата на вашите заби и внатрешните органи.

7 силни емоции кои го „јадат“ телото однатре

Заздравувањето кај луѓето кои можат да ги контролираат негативните мисли и чувства трае многу пократко.

Будењето во исто време секоја ноќ открива многу за вашето здравје

Сте се запрашале ли зошто вашето тело одеднаш одлучува да се буди во одреден час? Ова секако не е добар знак.

Научниците се чекор поблиску до создавањето човечки срца

Огромен напредок во медицината кој ќе спаси многу животи.

Што се случува во телото на бремените жени?

Изгледа бременоста е малку застрашувачка кога ќе сфатите што точно се случува во телото на жената.

Секој прст е поврзан со 2 органа: Јапонски метод кој ќе ве излечи за неколку минути

„Jin Shin Jyutsu“ е древна и алтернативна медицина чија задача е да ви помогне да ги балансирате вашите емоции со стимулирање одредени точки на рацете.

Зошто треба да ставате кромид во вашите чорапи пред да си легнете да спиете?

Кој би рекол дека нешто толку едноставно може да биде толку добро за вашето здравје?

Магична поврзаност: Плодови кои личат на органите на кои добро делуваат

Силата на природата е навистина неверојатна. Познато ни е кои плодови за што се добри, но понекогаш нивната лековитост е толку очигледна што е дури и забавна. Еве неколку такви одлични примери.
Датум: 23 сеп 2014
, Автор:

Неверојатно: двегодишно момче ги знае сите држави во светот

Своите први зборови Шервин Сараби ги изустил кога имал само десет месеци, а сега, кога има полни 2 години, знае да ги наброи сите главни органи на човечкото тело и нивните функции, ги знае сите држави во светот...