Заштедете простор и време: 11 едноставни начини за организирање на вашиот гардеробер

Со помош на овие совети секогаш ќе имате уреден и организиран гардеробер.

5 едноставни трикови за уреден орман

Сонувате за орман кој наликува на луксузен бутик? Еве како да го остварите овој сон!

Како едноставната организација може да ви заштеди многу пари?

Сигурно би кажале дека организацијата е досадна или дека попрво би читале факти за пиво. Но, еве што е проблемот: неорганизираноста ве чини многу пари.
Датум: 21 Dec 2015

9 лесни техники за поголема продуктивност кои ќе го променат вашиот живот

Дали и вие сте меѓу оние луѓе на кои 24 часа во денот не им се доволни?
Датум: 05 Nov 2015

5 кул начини да ги уредите книгите во вашиот дом

Фатете се за работа и направете ја вашата полица со книги како излезена од соништата.
Датум: 01 Nov 2014
, Автор:

Ефикасна алатка за ефикасно завршување на работите

Дали ви се случува при крајот на работниот ден да ви останат обврски коишто не сте успеале да ги завршите иако сте работеле со полн интензитет?
Датум: 19 Sep 2014
, Автор:

Дали заборавате? Овие совети ќе ви помогнат околу тоа

На заборавањето влијаат многу фактори, но речиси сите се поврзани со вас и зависат само од вас.
Датум: 27 May 2014
, Автор:

5 работи кои успешните луѓе ги прават до 8 наутро

Денот по утрото се познава. Ако е така, тогаш потрудете се утрото да ви биде што подобро организирано и почетокот на денот да го минете со што помалку стрес.

Претворете го вашиот работен простор во креативно и инспиративно место

Вашето работно место би требало да биде простор кој ќе ве исполнува со инспирација и каде што ќе бидете најпродуктивни.

Огледало кое го чува вашиот накит

Накитот секогаш треба да ви биде совршено организиран, а токму ова огледало е идеалното решение за тоа.
12