Не можете да доживеете оргазам? Овој план од 3 чекори ќе ви помогне да го достигнете врвот

Експертите откриле дека постои една „златна тројка“ на движења кои значително ги зголемуваат шансите за оргазам кај жените.

Науката открива: Со какви мажи можете да доживеете најинтензивен оргазам?

Истражувачите од Универзитетот во Албани испитале група хетеросексуални жени на кои им поставиле прашања поврзани со нивните партнери, оргазми и способности на пратнерот да ги доведе до оргазам.

5 знаци кои ве издаваат дека штотуку сте имале секс

Многумина не би сакале да се знае дека штотуку имале секс, особено ако треба да одат на работа, да излезат со пријателите или да ги извршуваат секојдневните обврски.

Ова е вистинската причина зошто жените стенкаат за време на секс

Дали звуците кои жената ги испушта за време на сексот се неприсилени или рефлексни, или пак се резултат на оргазам?
Датум: 22 мар 2016
, Автор:

Губење на страстите: 3 знаци дека имате лош сексуален живот

Сексот е страстен момент помеѓу партнерите.

12 чувства кои се секогаш подобри од сексот

Постојат неколку нешта на оваа планета кои се подобри од оргазмот.
Датум: 18 јан 2016

За оние жени кои тешко доживуваат оргазам: 4 секс пози за максимално уживање

Вие истовремено ќе ги разгорите старите страсти помеѓу вас и вашиот партнер и ќе воведете нови возбудувања под чаршафите, надополнети со интензивен оргазам.

Најдобрите 4 вежби за експлозивен секс

Овие вежби не само што ќе ви помогнат да го обликувате своето тело, туку и ќе ви го подобрат вашиот сексуален живот.

Девојки, бегајте со време: 13 знаци дека не го бива помеѓу чаршафите

Бегајте. Бегајте брзо и што е можно подалеку. Подоцна ќе ни се заблагодарите.

Прашање чиј одговор ги интересира сите: Колку често жените сакаат секс?

Што мислите, дали жените генерално се задоволни од својот сексуален живот или им недостига малку повеќе акција?

Можеби ги имате искусено, а можеби не: 9-те оргазми кои ги доживува жената

Оргазмот е врвот на сексуалното задоволство, а постојат дури 9 различни вида. Погледнете кои се тие.