5 релаксирачки начини да согорите калории

Се чувствувате како да сте под голем стрес?

5 антистрес вежби за прогресивно опуштање на мускулите што можете да ги правите и на работното место

Практични вежби и совети што ќе ви помогнат да го подобрите квалитетот на животот и да се обидете да му пристапите на проблемот од друга перспектива.

Чувствувате стрес или меланхолија в недела? 6 начини како најдобро да го искористите денот

Како и секогаш, в петок чувствуваме налет на некаква необјаснива енергија (и секако среќа поради крајот на работната седмица), а пак в недела навечер нè заплискува бран од одредена меланхолија и тромост, затоа што знаеме што нè чека за неколку часа.

10 едноставни начини да се опуштите и истовремено да станете поинтелигентни

Сите знаеме колку е важно да го вежбаме нашето тело. Но, не сите сме свесни колку е важно да го вежбаме и нашиот мозок.

8 начини да се грижите за вашите стапала после трчањето

Додека се грижите за вашата витка линија, дајте им ја потребната нега и на вашите стапала.

Ослободете се од стресот: Трик од 5 секунди кој делува како таблета за смирување

Стресот е дел од нашето секојдневие и никогаш не е лесно да се ослободиме од него.

3 утрински навики кои ќе ви го разубават денот

Рутината е секогаш добредојдена кога ви е потребна малку организација во вашиот живот.

Единствената навика која ќе ви помогне да имате здрав сексуален живот и добар сон

Како што стресот го погодува нашето секојдневно функционирање, така влијае и на нашиот сон, како и на сексуалниот живот.

Што да направите кога не можете да го исклучите мозокот после напорниот ден?

3-те најефикасни начини да го опуштите вашето тело, но и вашиот ум.

Астрологијата открива: Што најмногу го опушта вашиот хороскопски знак кога сте под стрес?

Погледнете што најмногу му одговара на вашиот знак и најдете го вистинскиот начин конечно да земете малку здив од секојдневните проблеми.

Тест: Дали треба да се опуштите?

Како го живеете вашиот живот? Дали сте спонтани или пак, дури и најмалите ситници ви се испланирани?

8 новогодишни совети против стрес

Неколку совети кои ќе ви помогнат релаксирано да ги дочекате новогодишните празници.
Датум: 29 дек 2015